Jak podaje portal "Super Express", Małgorzata Rozenek-Majdan, Filip Chajzer i Doda mogą mieć poważne kłopoty po tym, jak znaleźli się na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Cała trójka miała dopuszczać się niewłaściwego oznaczania treści reklamowych, jakie znajdowały się na ich profilach w mediach społecznościowych. Ten błąd może ich słono kosztować. Poznajcie szczegóły!

Czarne chmury nad Małgorzatą Rozenek-Majdan, Filipem Chajzerem i Dodą

Nie jest tajemnicą, że gwiazdy o największych zasięgach zarabiają krocie na postach reklamowych, zamieszczanych w mediach społecznościowych. Rekordziści inkasują nawet kilkaset tysięcy złotych za jeden post. Wymieniona trójka zalicza się do grona tych gwiazd, które nie narzekają na brak ofert ze strony reklamodawców.

Okazuje się, że reklamowa działalność Małgorzaty Rozenek-Majdan, Filipa Chajzera i Dody w social mediach znalazła się pod lupą OUKiK. Zarzut dotyczy tego, że w treściach sponsorowanych nie oznaczają oni tego faktu w sposób "jednoznaczny, czytelny i zrozumiały".

To zdaniem UOKiK może wprowadzać w błąd odbiorców "w zakresie charakteru publikowanych postów oraz relacji". Urzędnicy wskazują, że gwiazdy w sposób niewystarczająco czytelny sposób informują o reklamowym i komercyjnym charakterze zamieszczanych przez siebie publikacji.

Mocne zarzuty

Zarzut niewystarczającej informacji na temat ofert sponsorowanych postawiono Dodzie, wskazując, że hasztag "#reklama" zamieszcza w publikacjach dopiero kilka dni po ich pojawieniu się na jej profilu. UOKiK zwraca uwagę, że przez to część jej odbiorców nie ma możliwości dowiedzieć się, że jej post to reklama.

Podobne zarzuty skierowano pod adresem Małgorzaty Rozenek-Majdan, która w wielu przypadkach posty sponsorowane oznaczała jako "#współpraca", robiąc to w dodatku w dość nieczytelny sposób, umieszczając tę informację w mało widocznym dla odbiorców miejscu.

Niewłaściwe oznaczanie postów reklamowych może wymienione gwiazdy sporo kosztować. UOKiK może nałożyć na celebrytów karę w wysokości 10 procent ich rocznego obrotu.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Zenek Martyniuk zdradził, jak wyglądały początki jego znajomości z żoną. Nie zawsze para dogadywała się tak dobrze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znany polski piłkarz ma dość sławy i takiego traktowania. Robert Lewandowski nie krył niezadowolenia

O tym się mówi: Odważny wpis Marcina Prokopa. Znany dziennikarz znalazł się na ustach fanów