Jak podaje portal "O2", jedna z internautek postanowiła podzielić się z innymi historią, jaka jej się przydarzyła. Na jej paznokciach pojawiła się pleśń! Zdradziła też patent na to, jak uniknąć podobnej sytuacji.

Na jej paznokciach pojawiła się pleśń!

Manicure akrylowy jest jednym z chętniej wybieranych przez klientki salonów piękności. Jego zaletą jest większa trwałość niż w przypadku jego żelowego odpowiednika. Niestety, jak wszystko, ten rodzaj zdobienia paznokci ma swoje wady, o czym dotkliwie miała okazję przekonać się jedna z internautek.

Jedna z tiktokerek pokazała w sieci nagranie, na którym widać pleśń, jaka pojawiła się na jej paznokciach. Infekcja pojawiła się u niej po nałożeniu akrylu. Jest to możliwe, gdy zostanie on nałożony w niewłaściwy sposób, a także w przypadku, kiedy dojdzie do pęknięcia masy akrylowej.

Pod postem pojawiła się masa komenatrzy. Niektórzy przyznawali, że spotkała ich podobna przypadłość, dodatkowo dzieląc się swoim sposobm na pozbycie się pleśni z paznokci.

@cleancookfun

Feel so manky 😂 #fyp #trending #viral #nails #infill #fungalinfection

♬ stanky ahhh - Edel’s Z lmaoo

Zielony nalot na paznokciach

Okazuje się, że zielony nalot pojawiający się na paznokciach nie tylko po akrylu, ale i hybrydzie, to znak obecności pałeczek ropy błękitnej. Niestety walka z tym schorzeniem nie zawsze jest łatwe. W skrajnych przypadkach może się okazać konieczne usunięcie płytki paznokcia.

Najprostszym rozwiązaniem, jest zastosowanie miejscowych leków działających antybakteryjnie. Jeśli choroba jest bardziej zaawansowana, niezbędne jest rozpoczęcie podawania leków w tabletkach, zastrzykach lub kroplówkach. Decyzja należy do lekarza.

Leczenie można wspomóc domowymi sposobami. W zmienione chorobowo paznokcie można wcierać olejek z drzewa herbacianego, który charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym. Paznokci dotkniętych pleśnią nie należy zaklejać ani tym bardziej malować ich lakierami.

Mieliście do czynienia z podobnym problemem?

To też może cię zainteresować: O Danucie Holeckiej znów zrobiło się głośno. Nagranie z dziennikarką, która mówi o Jurku Owsiaku, podbija sieć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Matki noszące te imiona, nie są najłatwiejsze w relacjach. Na liście jest ich zaledwie kilka

O tym się mówi: Paulina Smaszcz złożyła życzenia urodzinowe byłemu mężowi. Wiadomo, jak odebrał je Maciej Kurzajewski