Jak podaje portal "Jastrząb Post", w sieci furorę robi nagranie, na którym Danuta Holecka dziękuje Jerzemu Owsiakowi za sprzęt, z którego korzystał także jej synek. Viralowe nagranie powstało przed laty.

WOŚP zniknął z TVP

Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapewne wielu z nas pamięta czasy, kiedy publiczny nadawca aktywnie wspierał akcję zorganizowaną przez Jerzego Owsiaka. Przez lata publiczny nadawca relacjonował kolejne finały. Wszystko zmieniło się dość niespodziewanie w 2015 roku.

TVP odcięło się od inicjatywy Owsiaka i przestała transmitować finały WOŚP. Publiczny nadawca zaczął nawet dość otwarcie atakować dyrygenta WOŚP. W 2017 roku głośno było o "wymazaniu" z kurtki posła Arkadiusza Myrchy naklejki w kształcie serca, która jest znakiem rozpoznawczym orkiestry.

Niechęć TVP do akcji Owsiaka tym jaskrawiej kontrastuje z podziękowaniami, jakie złożyła na jego ręce Danuta Holecka. Wideo, które stało się viralem, powstało przed 21. finałem WOŚP, który miał miejsce w 2013 roku.

Danuta Holecka dziękuje Owsiakowi

Nagranie z Danutą Holecką przypominane jest w sieci każdego roku. Tym razem "odkopał" je tygodnik "NIE", udostępniając je na swoim profilu w mediach społecznościowych. Na filmie słyszymy prezenterkę TVP, która dziękuje Jerzemu Owsiakowi w imieniu Polaków i swoim własnym.

"Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo stawiacie urządzenia i do rezonansu i do tomografii, mój syn korzystał wiele lat temu z inkubatora, dobrze doposażonego, też z serduszkiem WOŚP i za to również bardzo dziękuję. Uratowaliście wiele ludzkich istnień dzięki temu, że mogła być dobra i szybka diagnoza" - mówiła wówczas Holecka.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Paulina Smaszcz w końcu zdecydowała się na ten krok. Pokazała, kto zajął miejsce Macieja Kurzajewskiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nerwowe zakończenie wywiadu. Dlaczego Katarzyna Skrzynecka zareagowała w ten sposób

O tym się mówi: Wielkie zmiany w życiu Piotra Cugowskiego. Muzyk jest szczęśliwie zakochany