Jak podaje portal "Wirtualna Polska", część osób jest przekonanych, że nasze imie determinuje wiele naszych cech, w tym to, jakimi jesteśmy matkami. Wskazują oni, że kobiety noszące te imiona, nie zawsze dobrze radzą sobie w relacjach z własnymi dziećmi. Jakie imiona znalazły się na tej dość krótkiej liście?

Imię prawdę ci powie?

Zwolennicy teorii, że nasze imię determinuje cechy naszego charakteru i wskazuje na predyspozycje, przekonują, że kobiety noszące wybrane imiona, nie najlepiej radzą sobie w roli matek. Ma mieć to związek z ich wybuchowością, brakiem cierpliwości, a także chęcią, aby wszyscy się im podporządkowywali.

Oczywiście, warto na to patrzeć z dużym dystansem i jeszcze większym przymrużeniem oka. W końcu na to, jakimi jesteśmy rodzicami, wpływa wiele czynników, w tym m.in. nasze własne doświadczenia i wzorce.

Grażyna

Kobiety noszące to imię bywają nadopiekuńcze, co sprawia, że nie pozwalają swoim pociechom się rozwijać i uczyć się samodzielności. Jeśli tylko mogą, wyręczają we wszystkim swoje dzieci, bo są przekonane, że tylko one są w stanie zrobić coś dobrze. Niestety takie skłonności nie zanikają u Grażyny nawet wtedy, kiedy jej dzieci już dorosną.

kobieta/screen Youtube
kobieta/screen Youtube
Kobieta/screen Youtube

Hanna

Hanny jako mamy chcą mieć wpływ na życie swoich dzieci i to niezależnie od tego, ile jej pociechy mają lat. Pokusić można się nawet o stwierdzenie, że im jej dzieci są starsze, tym bardziej chce mieć udział w podejmowanych przez nich decyzjach. Zawsze musi dorzucić swoje trzy grosze i udzielić rady, nawet jeśli nikt jej o nią nie prosi.

Irena

Kobiety o tych imionach wykazują się wyjątkową kłótliwością. W relacjach z dziećmi staje się to szczególnie problematyczne, gdy ich pociechy są już nastolatkami. Ireny nie wiedzą, kiedy odpuścić. Każda kłótnia, nawet ta rozpoczęta z błahego powodu, może urosnąć do nieprawdopodobnych wprost rozmiarów.

Kobieta/YouTube @Kanał mody
Kobieta/YouTube @Kanał mody
Kobieta/YouTube @Kanał mody

Znalazłyście na tej liście swoje imię?

To też może cię zainteresować: Grzegorz Krychowiak odpoczywa po trudnym meczu. Piłkarz bawi się w najlepsze. Wybrał niesamowite miejsce do regeneracji sił. Jest czego zazdrościć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kinga Rusin głośno mówi o tym, jaką kwotą wsparła WOŚP. Zachęca Polaków do działania

O tym się mówi: Jerzy Owsiak nie ma wątpliwości, bez niej działalność Fundacji WOŚP byłaby niemożliwa. Na jej wsparcie może liczyć zawsze