Jak przypomina portal "O2", w niedzielę 29 stycznia odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Twarzą zbiórki od początku jest Jerzy Owsiak. On sam podkreśla, że ta inicjatywa nie mogłaby się udać bez zaangażowania bardzo wielu osób. Jedną z nich jest żona dziennikarza, pieszczotliwie nazywana przez niego "Dzidzią". Co o niej wiadomo?

To już tradycja

Styczeń nierozerwalnie kojarzy się nam z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W dniu finału na ulice polskich miast wychodzą tysiące wolontariuszy, a Polacy dzielą się swoimi pieniędzmi i sercem. Dzięki WOŚP do szpitali trafia nowoczesny sprzęt, który wykorzystywany jest w leczeniu przede wszystkim dzieci.

Od lat twarzą WOŚP jest Jerzy Owsiak, bez którego trudno sobie wyobrazić kolejne finały. To dzięki determinacji dziennikarza udało się stworzyć tę wyjątkową zbiórkę. Jednak za sukcesem WOŚP stoi więcej osób, w tym między innymi żona Owsiaka, nazywana przez niego pieszczotliwie "Dzidzią".

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak/YouTube @Codzienne_wiadomosci
Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak/YouTube @Codzienne_wiadomosci
Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak/YouTube @Codzienne_wiadomosci

Jerzy Owsiak nie ma wątpliwości, bez niej by się nie udało

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak od lat stoi u boku męża, jednocześnie pozostając w jego cieniu. Żona dyrygenta WOŚP udzieliła ostatnio wywiadu dziennikarzom stacji TVN24. Przyznała, że z działalnością fundacji jest związana praktycznie od początku. Nie uczestniczyła jedynie w dwóch pierwszych finałach, bo zajmowała się w tym czasie maleńką córką.

Na co dzień, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak aktywnie angażuje się w działalność fundacji WOŚP, gdzie jest dyrektorem do spraw medycznych. Sam Jerzy Owsiak nie raz zapewniał, że gdyby nie jego żona, to wszystko nie działałoby tak sprawnie.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak/YouTube @naTemat.pl
Lidia Niedźwiedzka-Owsiak/YouTube @naTemat.pl
Lidia Niedźwiedzka-Owsiak/YouTube @naTemat.pl

Pani Lidia zdradziła, że Jerzy Owsiak zachowuje się w domu dokładnie tak samo, jak przed kamerami. "Jest szalony, potrafi być bardzo miły, potrafi być okropny, jak każdy facet" - stwierdziła. Wyraziła również nadzieję, że w przyszłości, kiedy zabraknie Jerzego i jej samej, znajdzie się ktoś, kto będzie kontynuował inicjatywę.

Myślicie, że to życzenie Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak się spełni?

To też może cię zainteresować: Ryszard Kotys otwarcie mówił o tym, jak się czuł. Ostatnie lata życia nie były dla niego łatwe

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dorota Szelągowska zdecydowała się na niecodzienny krok. Takiego zdjęcia jeszcze nie było

O tym się mówi: Pojawiają się kolejne plotki na temat brytyjskiej rodziny królewskiej. Brytyjczycy są zaniepokojeni sytuacją