Jednak dzięki swoim cechom była w stanie wkręcić się do biznesu i zarobić dobre pieniądze. Potem zachorowała na nowotwór. Bez względu na to, jak była leczona, choroba postępowała.

Całe życie poświęciła dzieciom. Nigdy ich nie faworyzowała i kupowała wszystkim po równo. Córka dwupokojowe mieszkanie i syn także. Wnuk na osiemnastkę dostał samochód i wnuczka tak samo. Na ogół robiła wszystko, aby dzieci były szczęśliwe. Oczekiwała od nich wdzięczności i wzajemności na starość. Niestety nie doczekała się.

Choć traktowała dzieci równo, tylko jedno z nich odwdzięczyło się po latach

Syn zamienił się w dyktatora, który na wszystkich jedynie wskazuje palcem. Mówi tylko o tym, co hamuje jego rozwój. Jednak bez względu na to, jaka jest sytuacja polityczna i kto jest u władzy, jeśli leżysz na kanapie, pieniądze nie spadną z nieba. Aby odnieść sukces i coś osiągnąć, musisz zejść z kanapy i zacząć działać sam.

Jego żona jest dość dominująca i złośliwa. Zawsze była zazdrosna o każdego. Zwłaszcza o szwagierkę. Z jakiegoś powodu zdecydowała, że ​​matce jej męża zależy tylko na jej córce. A jej mąż-materac nic nie pomaga. Zmusiła go, by naciskał na matkę i domagał się równego traktowania.

Mama z czasem czuła się coraz gorzej i dała wszystko swojemu synowi. Kupiła nawet miejsca na bazarze dla swoich dzieci, kiedy zdała sobie sprawę, że nie ma już siły do ​​pracy. Synowa handlowała sama, aby wszystkie pieniądze trafiły do ​​​​rodziny, a córka Walerii zatrudniła sprzedawcę.

Ona sama pracowała w salonie kosmetycznym - ta praca bardziej jej odpowiadała. Tak, i dobrze zarabiała, ale pieniądze w jej kieszeni nie zostały, ponieważ Lidia wydawała wszystko na swoje przyjemności.

Kiedy Waleria wykorzystała cały zapas oszczędności na leczenie, stało się jasne, że nikt nie zapłaci jej rachunków. Co więcej, syn zawłaszczył też miejsce swojej matki na bazarze – wyszedł z założenia, że ma córkę studentkę, która potrzebuje pieniędzy na studia.

Tylko Lidia opiekowała się matką. Lekarstwa kupowała z własnej kieszeni, zawoziła do lekarzy, dawała jej wodę i jedzenie. Brat nie chciał dawać pieniędzy - powiedział, że wszystko zainwestował w biznes. Nie planował też sprzedawać miejsca na rynku, bo to była jego kopalnia złota.

Lidia pożyczała pieniądze od obcych, bo nie mogła odmówić leczenia swojej mamy. Jednak bez względu na to, jak bardzo dbała o matkę, nie było rezultatu. Miesiąc później Waleria zmarła. Wszelkie uroczystości pogrzebowe spadły również na barki Lidii, gdyż jej brat znalazł kolejny pretekst, by się wymigać.

Po 6 miesiącach postanowili wystawić na sprzedaż trzypokojowe mieszkanie swojej mamy, żeby podzielić między siebie pieniądze. Gdy tylko majątek został sprzedany, brat Lidii pokazał zeszyt z mnóstwem zapisanych kartek i powiedział:

„Wszystko, co wydałem na moją matkę, jest tutaj zapisane. Paragony są do wglądu. Zbierałeś paragony? Niepotrzebnie!

Drobiazgowy syn nawet zapisał, ile benzyny zużył, kiedy wiózł matkę do szpitala. Liczył każdy drobiazg, żeby nie zostać z niczym. A co z Lidią? Wydała wszystko na matkę, ale nawet nie pomyślała o rachunkach. Musiała wszystko oddać bratu, bo nie udało jej się czegokolwiek udowodnić.

Dobrze, że przynajmniej Waleria za życia kupiła też mieszkanie córce – czuła, że ​​Ludwik ominie siostrę przy podziale spadku. Dopiero przed śmiercią poprosiła, by nic mu nie mówić. Lidia nie zdradzi tajemnicy, bo to nie ma sensu.

Zerknij: Jerzy Owsiak reaguje na mocne zarzuty pod adresem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wziął sprawy w swoje ręce

O tym się mówi: Ida Nowakowska doznała koszmarnego wypadku. Wszystko wydarzyło się na planie programu "Pytanie na śniadanie". Diagnoza lekarza brzmi poważnie