W rozmowie z portalem "Super Express", jasnowidz Krzysztof Jackowski zdradził, jakiej pogody powinniśmy spodziewać się latem 2023 roku. Czy czekają nas pogodne i upalne wakacje? A może aura sprawi nam psikusa i będzie chłodno i deszczowo? Nie wszystkim słowa jasnowidza z Człuchowa przypadną do gustu.

Jakie będzie lato 2023?

Choć nowy rok zaczął się ledwie kilka tygodni temu, wiele osób wybiega już w przyszłość i snuje wakacyjne plany. O pogodę na letnie miesiące został też zapytany Krzysztof Jackowski. Wcześniej, mówiąc o wiosennej aurze, jasnowidz zaznaczył, że czeka nas wyjątkowo deszczowy rok. Nie wykluczył jednak, że wiosna nie będzie ładna. Czy to samo czeka nas w lecie?

W odczuciu Krzysztofa Jackowskiego "lato ma być bardzo deszczowe".

Krzysztof Jackowski/ YouTube @Jasnowidz Krzysztof Jackowski Official
Krzysztof Jackowski/ YouTube @Jasnowidz Krzysztof Jackowski Official
Krzysztof Jackowski/ YouTube @Jasnowidz Krzysztof Jackowski Official

Długoterminowe prognozy pogody

Z długoterminowych prognoz pogody wynika, że lato 2023 może być jednym z najgorętszych w historii pomiarów. Gorętszy niż miało to miejsce w ubiegłym roku, gdzie fala upałów zagościła nawet w Wielkiej Brytanii, gdzie odnotowano rekordowo wysoką temperaturę. Niestety w tym roku kolejne rekordy mogą zostać pobite.

Brytyjscy meteorolodzy wskazują, że globalna temperatura ma być wyższa o 1,08-1,32 stopnia Celsjusza od średniej temperatury z okresu 1850-1900. Będzie to już 10 rok z kolei, kiedy temperatura wzrośnie o więcej niż 1 stopień.

Meteorolodzy przewidują, że do końca kwietnia ma ustąpić La Niña, która polega na ochłodzeniu wód oceanicznych. Rozpocząć się zjawisko El Niño, które sprawia, że wody oceaniczne mają wyższą temperaturę, co znajduje swoje odzwierciedlenie także w temperaturze powietrza.

Termometr/YouTube @Zmiany na Ziemi
Termometr/YouTube @Zmiany na Ziemi
Termometr/YouTube @Zmiany na Ziemi

"To oznacza, że średnie temperatury powietrza na świecie będą systematycznie rosnąć. Jeśli nawet podczas chłodnej La Niña padały rekordy ciepła, to El Niño może nam przynieść istny piekarnik" - informuje portal "Fani Pogody".

Warto pamiętać, że długoterminowe prognozy pogody, podobnie jak przewidywanie przyszłości obarczone jest dużym marginesem błędu i trzeba do nich podchodzić bardzo ostrożnie.

To też może cię zainteresować: Kobieta oburzona zachowaniem księdza. Nie wytrzymała po kolędzie. "Pamiętam, że proboszcz otwierał obie koperty"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niższy wiek emerytalny oznacza mniej pieniędzy dla seniorów. Co o obniżeniu wieku emerytalnego sądzą Polacy

O tym się mówi: Jerzy Owsiak reaguje na mocne zarzuty wobec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wziął sprawy w swoje ręce