Para nie wytrzymała nawet miesiąca, ponieważ starsza pani zaczęła działać im na nerwy. Ciągle wyrażała niezadowolenie z poziomu czystości, wychowania dziecka i diety. Nie podobało jej się, że tapeta była zniszczona. Nakazała natychmiastową wymianę.

Pewnego razu, młodzi postanowili usiąść razem wieczorem i napić się wina. Rano zjawiła się gospodyni. Otworzyła drzwi kluczem i zobaczyła puste kieliszki i butelkę po winie. Zaczęła mieć pretensje, krzyczeć i wyzywać krewnych od pijaków.

Zaborcza matka nie pozwoliła małżonkom żyć własnym życiem

Synowa nie mogła znieść takiej postawy i przypomniała jej, że wynajmują mieszkanie za pieniądze, więc mają prawo robić, co chcą. Wybuchła awantura. Teściowa nazwała swoją synową wulgarnym słowem i cisnęła w nią kubkiem, ale dzięki Bogu chybiła. Najgorsze w tej historii byłoby, gdyby mąż stanął po stronie matki i zaczął besztać żonę za niegrzeczne zachowanie w obecności matki, starszej kobiety.

Tymczasem syn postąpił słusznie. Ponownie przypomniał, że płacą czynsz i mogą swobodnie korzystać ze swojej przestrzeni życiowej. Poprosił więc matkę, żeby wyszła.

Następnego dnia przyjechała z siostrą i mężem. Zaczęła grozić policją i żądać opuszczenia lokalu. Nie zamierzała zwrócić pieniędzy. Syn po cichu zaczął zbierać rzeczy i wyszedł z żoną. Dodał swoją matkę, jej siostrę i męża do czarnej listy. Nie chciał już z nimi rozmawiać. Kobieta wciąż czekała na przeprosiny syna.

Rzadko zdarza się, aby w sytuacjach konfliktowych między synową a teściową syn stanął po stronie żony. Na ogół woli w ogóle nie ingerować. Fakt, że w takich sytuacjach cierpi żona, nie obchodzi go. Wszystko dlatego, iż mężczyzna boi się sprzeciwić rozjuszonej matce. Często jest od niej zależny finansowo: bierze pieniądze, wciąż z nią mieszka i dostosowuje się do jej zasad.

Wiele matek nie może pogodzić się z myślą, że straciły kontrolę nad swoim dzieckiem, które zakłada własną rodzinę i nie ma już dla niej tyle czasu, co wcześniej. Należy jednak pamiętać, że mężczyzna darzy żonę miłością inną niż matkę i na tym polu nie można mówić o rywalizacji. Niestety, często dochodzi między synową a teściową do rywalizacji o atencję i względy mężczyzny. Jest to sytuacja patologiczna, która wyniszcza wszystkich zaangażowanych.

Zerknij: Duchowny nie przyjął datku w czasie kolędy. Co na to odwiedzany wierny

O tym się mówi: Kontrolerzy mogą pojawić się w naszym domu w każdej chwili. Kary, jakie mogą na nas nałożyć, są teraz wyższe. O co chodzi