Jak przypomina portal "O2", ksiądz Sebastian Picur jest jednym z popularnych w sieci duchownych, który dociera do swoich wiernych poprzez media społecznościowe. W czasie kolędy kapłan chętnie dzieli się szczegółami dotyczącymi tego aspektu jego posługi. W jednym z nagrań opowiedział o tym, że odmówił przyjęcia od jednego z wiernych koperty. Jaka była reakcja wiernego?

Księdz Sebastian Picur o kolędzie

Ksiądz Sebastian Picur jest jednym z najpopularniejszych duchownych, który za pośrednictwem mediów społecznościowych rozwiewa wątpliwości wiernych, poruszając różne tematy dotyczące wiary, a także posługi kapłańskiej.

Z racji na czas, w jaki obecnie się znajdujemy, wiele filmików duchownego odnosi się do kwestii związanych z kolędą. Kapłan nie unika pytań dotyczących ofiar składanych w czasie kolędy. W jednym z nagrań tłumaczył na przykład, na co idą pieniądze, jakie wierni przekazują księżom w czasie wizyt duszpasterskich.

@ks.sebastianpicur

Odpowiedz użytk. @igcs12 #ksiadz #wiara #kościół #kolęda #pieniadze #finanse #ekonomia #kasa

♬ original sound - (jhe)

Duchowny nie raz podkreślał, że celem kolędy nie jest zbieranie datków, ale "błogosławieństwo, wspólna modlitwa, rozmowa, poznanie parafian i księdza".

Odmowa przyjęcia datku

Jedna z użytkowniczek mediów społecznościowych opisała historię swojej babci, która przez kilka minut sprzeczała się z księdzem, który nie chciał przyjąć od niej datku. W nawiązaniu do tej histori ksiądz Picur podzielił się własnym doświadczeniem.

Duchowny podkreślił, że wielu księży widząc trudną sytuację materialną odwiedzanych przez nich wiernych, odmawia przyjęcia od nich datku. On sam był w podobnej sytuacji i kiedy odmówił przyjęcia ofiary, usłyszał od pana domu, że będzie to dla niego "zniewagą". Kapłan nie wyjawił jednak, czy ostatecznie przyjął ofiarę, czy nie.

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @xmartulciax #ksiadz #wiara #kościół #pieniadze #kasa #ofiara

♬ Wrecking Ball(DJ版) - 社会王

Zdarzyła się wam podobna sytuacja?

To też może cię zainteresować: To nie koniec konfliktów w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Co jeszcze zdecyduje się ujawnić książę Harry

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Miejsce w Polsce, które przyciąga znane osoby. Gdzie celebryci najchętniej wypoczywają

O tym się mówi: Emocjonalne wyznanie jurora "Tańca z gwiazdami". Na co cierpi Michał Malitowski