Jak przypomina portal "O2", konieczność opłaty abonamentu RTV spoczywa na każdym posiadaczu odbiornika radiowego lub telewizyjnego. Kontrolerzy Poczty Polskiej systematycznie prowadzą kontrole i wyłapują osoby niewywiązujące się z ustawowego obowiązku. Zbliża się ważny termin, o którym powinien pamiętać każdy posiadacz sprzętu RTV.

Poczta Polska przypomina

Poczta Polska systematycznie przypomina o konieczności opłacania abonamentu RTV dla wszystkich posiadaczy radioodbiorników lub telewizorów. 2023 rok przyniósł podwyżki opłat abonamentowych, co nie jest dla nikogo dobrą wiadomością.

Od stycznia bieżącego roku opłata za odbiornik radiowy wynosi 8,70 zł. Co ciekawe, opłata za radio dotyczy zarówno odbiorników domowych, jak i tych w aucie. Opłata za telewizor wynosi teraz 27,30 zł miesięcznie.

Osoby, które zdecydują się opłacić abonament za rok z góry, mogą liczyć na 10 procent zniżki. Opłata za 6 miesięcy z góry wiąże się ze zniżką sięgającą 5 procent. Jeśli zdecydujemy się opłacić 2 miesiące z góry, możemy liczyć na 3 procent zniżka, a przy 3 miesiącach 4 procent zniżki.

Abonament RTV/youtube
Abonament RTV/youtube
Abonament RTV/youtube

Zbliża się ważny termin!

Poczta Polska podkreśla, że rejestracji nowego odbiornika radiowego lub telewizyjnego musimy dokonać w ciągu 14 dni od dnia, w którym dokonaliśmy zakupu danego sprzętu. Można to zrobić zarówno w stacjonarnej placówce pocztowej, jak i bez wychodzenia z domu, wchodząc na oficjalną stronę poczty.

Opłatę abonamentową należy uiścić najpóźniej do 25 dnia każdego miesiąca. Jeśli kontrolerzy Poczty Polskiej nakryją nas na niepłaceniu abonamentu, możemy zapłacić karę w wysokości 30-krotności miesięcznej stawki przewidzianej dla danego odbiornika. W przypadku telewizora będzie to w tym roku 819 zł. Nieco mniej zapłacimy za radio - tu kara wynosi 261 zł.

Pieniądze/YouTube @ Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach
Pieniądze/YouTube @ Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach
Pieniądze/YouTube @ Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach

Co sądzicie o wysokości kar za niepłacenie abonamentu?

To też może cię zainteresować: Młody skoczek rozwija swoją karierę. Jan Habdas jest w centrum zainteresowania

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To nie koniec konfliktów w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Co jeszcze zdecyduje się ujawnić książę Harry

O tym się mówi: Tata znanego aktora w hitowym programie TVP. Ojciec Macieja Zakościelnego zaczął tworzyć muzykę po rozwodzie. Czy odniesie sukces w "The Voice Senior"