Jak podaje portal "O2", wśród dzieci i młodzieży ogromną popularnością cieszy się gra Roblox. Graczy nic tu nie ogranicza i dowolnie mogą kształtować świat w grze. Okazuje się, że nie brakuje osób, które wznoszą w grach kościoły, a potem odprawiają w nich msze. Popularny duchowny odniósł się do nowego trendu w sieci. Kapłan mówi nawet o grzechu ciężkim. Poznajcie szczegóły!

Msze w Roblox

Gra Roblox cieszy się wśród graczy niesłabnącą popularnością. Okazuje się, że jeden z najnowszych trendów, jaki zapanował wśród graczy, nie wzbudza dużego entuzjazmu. Młodzi gracze budują w grze kościoły, w których odprawiają msze święte, udzielają chrztów i ślubów, a nawet urządzają pogrzeby.

W sieci bez najmniejszego problemu można natknąć się na msze święte odprawiane w grze. Znajdziemy je między innymi na TikToku, gdzie błyskawicznie zyskują tysiące, a w niektórych przypadkach nawet miliony polubień.

@ksiadz_natan_ogor

Msza w roblox #roblox #mszaroblox #dc #fyp #2137

♬ dźwięk oryginalny - TotalnyChampionLIVE

Przebieg tych "wirtualnych mszy" nie odbiega od tych, odprawianych w rzeczywistości. Co na ten temat sądzą księża? Swoje zdanie na ten temat postanowił przedstawić popularny w sieci ksiądz Sebastian Picur.

Duchowny o mszach w grze

Zdaniem księdza Picura może być mowa o grzechu ciężkim, ale tylko w sytuacji, w której "gra miałaby na celu znieważenie wartości religijnych". Podobnego zdania jest też inny duchowny. Ksiądz Krzysztof Kołtunowicz stwierdził, że takie zachowanie ma "potencjał".

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @kamilakosowska1 #ksiadz #Msza #niedziela #Mszaroblox #grzech

♬ FEEL THE GROOVE - Queens Road, Fabian Graetz

Podkreślił, że jeśli dzieci przestrzegają przepisów liturgicznych, nie ma mowy o grzechu. Przypomniał również, że uczestnictwo w takim "nabożeństwie", nie ma żadnej wartości sakramentalnej i nie może ona zastąpić chodzenia do kościoła.

A wy, co sądzicie o modzie na msze święte w grze?

To też może cię zainteresować: Jacek Roznek poinformował duchownego o tym, że jego dzieci przyszły na świat dzięki in vitro. Co usłyszał w odpowiedzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowy program Telewizji Polskiej wywołuje sporo emocji wśród fanów. Czy na wizji dojdzie do konfrontacji między jurorami

O tym się mówi: Fani Adriany Kalskiej i Mikołaja Roznerskiego liczą, że para do siebie wróciła. Aktorka postanowiła zabrać głos w sprawie