Jak przypomina portal "O2", Jacek Rozenek jest ojcem dwójki dzieci, które przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Były mąż Małgorzaty Rozenek-Majdan zdradził, co usłyszał od księdza, który dowiedział się o sposobie, w jaki zostały poczęte dzieci aktora.

Wrażliwy temat

Poczęcie metodą in vitro, to dla wielu par jedyna szansa na zostanie rodzicami. Temat ten jednak budzi wiele kontrowersji, a wiele środowisk nie mocno krytykuje procedurę. W propagowanie wiedzy na temat tej metody i szerszy dostęp do niej zaangażowała się Małgorzata Rozenek-Majdan.

Celebrytka jest matką trójki dzieci, które przyszły na świat dzięki zapłodnieniu pozaustrojowemu. Jej były mąż, zapytany o działalność Rozenek-Majdan w tym zakresie, podkreślił, że całym sercem ją popiera, choć rozumie argumenty wusuwane przez przeciwników metody.

Jacek Rozenek/screen Youtube @Telewizja Republika
Jacek Rozenek/screen Youtube @Telewizja Republika
Jacek Rozenek/screen Youtube @Telewizja Republika

Zwrócił uwagę na to, że przeciwnicy metody skupiają się na tym, że w trakcie procedury mrozi się zarodki i jak sam przyznał "to nie jest dobrze". "Bardzo wiele osób, do których ja mam szacunek, jest przeciwko in vitro. Co ja mogę zrobić? Należy brać pod uwagę ich zdanie również" - dodał w rozmowie z "Plotkiem".

To usłyszał od księdza

Jacek Rozenek przyznał, że on i jego była już małżonka, nie mieli problemów z ochrzczeniem synów. Zdradził, że załatwiając formalności związane z sakramentem, poinformował duchownego o sposobie, w jaki dzieci zostały poczęte. "Popatrzył na mnie i powiedział "dobrze"" - relacjonował Jacek Rozenek.

Niestety takie podejście wciąż nie jest standardem. Wielu kościelnych hierachów odmawia ochrzczenia dzieci, które zostały poczęte dzięki metodzie in vitro.

Jacek Rozenek. Źródło: Youtube Medtronic Polska
Jacek Rozenek. Źródło: Youtube Medtronic Polska
Jacek Rozenek. Źródło: Youtube Medtronic Polska

Zaskoczyło was podejście Jacka Rozenka?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Skrzynecka zabrała głos w sprawie swojego zwolnienia z Polsatu. Nie takich słów spodziewano się z jej strony

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę Harry nie oszczędza nikogo w rodzinie. W swojej autobiografii opisał jedno z dzieci księcia Williama

O tym się mówi: Widzisz zwitek banknotów na chodniku. Nie podnoś go. Policja ostrzega. Możesz stracić w ten sposób pieniądze