Jak przypomina portal "O2", Katarzyna Dowbor jest jedną z ikon telewizji. Przez wiele lat związana była z Telewizją Polską, potem przeszła do Polsatu. Na swoim koncie ma także współpracę z radiem. Prezenterka ma za sobą 3 dekady pracy i wcale nie zamierza jeszcze znikać z anteny. W ubiegłym roku przeszła na emeryturę. Zdradziła, na jakie świadczenie może liczyć.

Katarzyna Dowbor od lat z nami

Katarzyna Dowbor ma spore doświadczenie zawodowe. Pracowała w radiu, by potem przejść do telewizji. Przez lata była jedną z twarzy Telewizji Polskiej, jednak od dłuższego czasu współpracuje ze stacją Polsat. To właśnie tu prowadzi uwielbiany przez widzów format "Nasz nowy dom".

W ubiegłym roku dziennikarka osiągnęła wiek emerytalny. Doniesienia medialne wskazują, że Katarzyna Dowbor otrzymuje świadczenie sięgające nawet 4 tysięcy złotych netto. Ona sama nie ukrywa, że nie ma powodów do narzekania, przynajmniej jeśli chodzi o wysokość emerytury.

"Po prostu pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, więc ja odkładałam składki i mam emeryturę. Nie narzekam" - powiedziała dziennikarka w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu".

Katarzyna Dowbor/Youtube @Expo Mazury SA.
Katarzyna Dowbor/Youtube @Expo Mazury SA.
Katarzyna Dowbor/Youtube @Expo Mazury SA.

Nie wszystkie gwiazdy mają powody do zadowolenia

Trzeba przyznać, że Katarzyna Dowbor wyróżnia się na tle wielu gwiazd i osobowości telewizyjnych, przynajmniej jeśli chodzi o wysokość świadczenia emerytalnego. Marek Piekarczyk może liczyć na emeryturę w kwocie niespełna 8 złotych. Muzyk przyznaje, że ma świadomość, że to wynik braku odprowadzania składek.

Swego czasu na wysokość swojej emerytury skarżyła się Maryla Rodowicz, która z ZUS otrzymuje świadczenie w kwocie 1670 zł miesięcznie. Niedawno o wysokości swojego świadczenia opowiedział Sławomir Świerzyński. Muzykowi disco polo wyliczono świadczenie w wysokości 386 zł.

Sławomir Świerzyński/YouTube @publicystykatvp
Sławomir Świerzyński/YouTube @publicystykatvp
Sławomir Świerzyński/YouTube @publicystykatvp

Co sądzicie o wysokości emerytur gwiazd?

To też może cię zainteresować: Jacek Rozenek poinformował duchownego, że jego dzieci przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Co usłyszał w odpowiedzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Teściowa zaskoczyła nas decyzją o rozwodzie. Chce, żebyśmy jej pomagali, gdy będzie po wszystkim

O tym się mówi: Magdzie Gessler udało się utrzymać to w tajemnicy przez pół roku. Nikt nie miał pojęcia, że restauraorka ponownie wyszła za mąż