Kiedy poszłam na urlop macierzyński, postanowiliśmy, że czasowo zamieszkamy z mamą mojego męża. Nasze mieszkanie jest obciążone hipoteką. Wynajmujemy je teraz, aby ułatwić sobie spłatę kredytu hipotecznego. Ciężko jest żyć z jednej pensji z kredytem i małym dzieckiem. Moja teściowa ma duże, trzypokojowe mieszkanie, starczy miejsca dla każdego.

Teściowa zmieniła się nie do poznania. Stała się okropna

Wraz z przeprowadzką wzięłam na siebie wszelkie obowiązki domowe: sprzątanie, gotowanie, zakupy itp. Na początku żyliśmy normalnie. Mamę mojego męża, Zofię, znam od ośmiu lat. Zawsze była mądrą kobietą, z wykształceniem prawniczym. Lubiła dużo czytać i zawsze fascynująco było z nią rozmawiać na każdy temat. Tymczasem ostatnio w jej postępowaniu pojawiły się pewnego rodzaju dziwactwa. Potem poczytałam w Internecie i zdałam sobie sprawę, że wszystko wskazuje na demencję.

Początkowo ciągle była ze wszystkim na "nie". Zapytałam, czy chce zupę. Powiedziała, że ​​nie chce i poszła do swojego pokoju się wypłakać. Okazało się, że trzeba zupę wlać do talerza i zaprosić teściową do jedzenia, bez zbędnych pytań. Mogła opowiadać, jak to niby poszła na spacer, spotkała koleżankę i opowiedziała jej o swojej niedoli. Jednak wiem, że przez kilka dni z rzędu w ogóle nie wychodziła z domu. Gdzie mogłaby kogoś spotkać?

Mojemu mężowi zaczęła opowiadać, że szlajam się po mieście, spotykam się nie wiadomo z kim i ją podtruwam. Innym razem, gdy wieczorem siadaliśmy wszyscy do kolacji, teściowa stwierdziła, że moja ciąża jest wynikiem zdrady, a mój mąż nie jest biologicznym ojcem. To przelało czarę goryczy.

Próbowałam przekonać męża, by zabrał matkę do specjalisty, gdyż moim zdaniem dopadła ją demencja, jednak nie chciał o tym słyszeć. Nie jest gotów na to, że jego rozsądna, inteligentna i zawsze gotowa do pomocy mama, nagle stała się kimś zupełnie odwrotnym. Na szczęście dla nas wszystkich, zauważa, że jego mama ewidentnie potrzebuje całodobowego nadzoru i czuję w kościach, że niebawem sam dojdzie do wniosku, że mama potrzebuje specjalistycznej pomocy medycznej.

Zerknij też tutaj: Joanna Kurowska zdradziła tajemnicę Emiliana Kamińskiego. "Mówił mi, że w Kamienicy rozmawia z duchami"

O tym się mówi: Magdzie Gessler udało się to utrzymać w tajemnicy przez pół roku. Nikt nie miał pojęcia, że restauratorka wyszła za mąż