Jak przypomina portal "Pomponik", Emilian Kamiński zmarł w poniedziałek 26 grudnia 2022 roku. Po pojawieniu się tej informacji, w mediach społecznościowych i nie tylko, pojawiło się wiele wspomnień na temat artysty. Kilka słów na temat Kamińskiego powiedziała również Joanna Kurowska, której wyznanie na jego temat, może okazać się dla wielu osób sporym zaskoczeniem.

Niespodziewane odejście

Informacja o śmierci Emiliana Kamińskiego była dla wielu olbrzymim szokiem. Choć aktor borykał się z poważnymi problemami, starał się do końca pozostawać aktywnym zawodowo. Grał w filmach i prowadził swój ukochany Teatr Kamienica.

Niestety choroba okazała się silniejsza od niego, aktor odszedł 26 grudnia 2022 roku w swoim domu w Józefowie, gdzie do końca byli z nim jego najbliżsi. Pogrzeb artysty odbył się 4 stycznia. Ciało Emiliana Kamińskiego spoczęło w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach, gdzie pożegnały go tłumy.

Joanna Kurowska wspomina Emiliana Kamińskiego

Joanna Kurowska nie raz miała okazję współpracować z Emilianem Kamińskim przy różnego rodzaju projektach. Podobnie, jak wiele innych osób, aktorka jest zdania, że wraz z jego śmiercią, polskie środowisko artystyczne poniosło niepowetowaną stratę. Przy okazji dzielenia się swoim wspomnieniem o Kamińskim, Kurowska zdradziła, że dysponował on wyjątkowym darem.

"Nie raz do rana siedzieliśmy w jego teatrze, opowiadał, że wszędzie spotyka duchy. Mówił mi, że w Kamienicy rozmawia z duchami. Opowiadał historie o tym, że do niego przychodzi nieżyjący dyrektor teatru Ateneum i ma spotkania z Bardinim" - zdradziła Joanna Kurowska w rozmowie z "Faktem".

Joanna Kurowska. Źródło: youtube.com
Joanna Kurowska. Źródło: youtube.com
Joanna Kurowska. Źródło: youtube.com

Zdaniem Kurowskiej, Emiliana Kamińskiego wyróżniało wśród wielu aktorów to, że traktował aktorstwo, jako rodzaj misji, a nie jako sposób na zarabianie pieniędzy. Podkreśliła, że nie chciał pracować z aktorami, którzy aktorstwo traktowali jako sposób na zarabianie zawrotnych sum, całkowicie cynicznie.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Fani nie kryją zaniepokojenia zdrowiem Kasi Cichopek. Skąd na twarzy aktorki wzięły się dziwne plamy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mocna wypowiedź Pawła Fajdka. Co takiego powiedział znany sportowiec po gali

O tym się mówi: Jej karierę przerwało poważne przewinienie. Co teraz robi Monika Obara