Wszyscy uwielbiają świętować, ale nikt nie kwapi się, by pomóc po imprezie. Kłóciła się z mężem, próbowała wciągnąć go do pracy, a w odpowiedzi usłyszała tylko: "Po wziąłem cię za żonę? Mam sam posprzątać ze stołu i samemu umyć naczynia?"

Wanda była obrażona dowcipem męża. Spojrzała na swoje dłonie i westchnęła ciężko. Bolały i swędziały bez względu na to, co robiła. Rękawiczki też nie bardzo poprawiały sytuację, więc kobieta udała się do lekarza.

Postanowiła ułatwić sobie życie. Nie spotkała się z akceptacją męża

Zdiagnozowano u niej powikłane zapalenie skóry. Lekarz zakazał jej zmywać naczynia i używać jakichkolwiek środków chemicznych. Przynajmniej miesiąc lub dwa, aż skóra się zregeneruje. Poddano ją rzetelnemu leczeniu, którego nie można było dłużej odkładać.

Kiedy Wanda opowiedziała o wszystkim mężowi, zasugerowała, aby ona i jej syn sporządzili harmonogram: kto i kiedy myje naczynia. Początkowo nikt nie protestował, ale po kilku dniach domownicy zaczęli uchylać się od swoich obowiązków. Odstawiali naczynia na wieczór, potem na rano... Tak się nazbierało. Wanda musiała sama radzić sobie z brudnymi naczyniami pomimo bólu.

Wanda wyjęła wszystkie zgromadzone ostatnio pieniądze i zdała sobie sprawę, że ta kwota wystarczy na najprostszą zmywarkę. W jeden dzień wybrała, kupiła i znalazła fachowca, który szybko podłączył sprzęt. W tym momencie była gotowa piszczeć z radości. Wydawałoby się, że problem zniknął.

- Co to jest? - warknął gniewnie mąż, wracając z pracy.

Zmywarka – odpowiedziała Wanda.

- Ile dałaś?

- 2,5000. Jest nam potrzebna!

- Nam?! - krzyknął mąż

- Tobie, nam potrzebny jest nowy telewizor. Ty, Wanda, rób wszystko tak, jak chcesz. Po co mi ta zmywarka? Czy twoja mama ją ma? A babcia miała? W młodości nie było nawet ciepłej wody, myli naczynia mydłem w miskach. I wiesz, nie było zapalenia skóry. Wygląda na to, że specjalnie umówiłaś się z lekarzem, żeby uniknąć pracy.

Wanda poczuła się urażona. Mąż oczywiście nie chce płacić za zmywarkę, bo uważa, że ożenił się z taką gratisową...

Zerknij tutaj: Kilka skutecznych sposobów, żeby orchidea kwitła przez cały rok

O tym się mówi: Wierni mogą oddać hołd papieżowi Benedyktowi XVI. Pojawiło się nagranie z klasztoru, gdzie spoczywało jego ciało