Jak podaje portal "O2", coraz więcej osób korzysta z przejazdów zamawianych przez aplikację. Są one tańszą alternatywą, choć jak pokazały przykłady także z naszego kraju, nie zawsze są bezpieczne. Jedna z użytkowniczek TikToka pokazała, jak dba o swoje bezpieczeństwo przy korzystaniu z tego rodzaju transportu. Wideo obejrzano już miliony razy! Ten patent warto znać.

Już nie tylko taksówki

Taksówki doczekały się alternatywy w postaci przejazdów oferowanych przez zyskujące na popularności aplikacje typu Uber lub Bolt. Przedstawiciele branży taksówkarskiej nie raz głośno wyrażali swoje obawy i zarzuty wobec przejazdów z aplikacji.

Skarżyli się na to, że tego typu przewoźnicy nie są zawodowymi kierowcami, nie przechodzą szczegółowych procedur i nie znają tak dobrze topografii miasta. Nie wszyscy podróżujący byli też zadowoleni z jakości świadczonych usług. Pojawiały się też poważne naruszenia bezpieczeństwa podróżujących, w tym przede wszystkim kobiet.

Przejazdy z aplikacji/YouTube @Plneta Faktów
Przejazdy z aplikacji/YouTube @Plneta Faktów
Przejazdy z aplikacji/YouTube @Planeta Faktów

Ten patent warto znać

Jedna z Amerykanek opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, w którym dzieli się swoim patentem na zwiększenie swojego bezpieczeństwa w czasie podróży z nieznanym, nielicencjonowanym kierowcom.

Amerykanka zdradziła, że za każdym razem, kiedy korzysta z "taksówki" z aplikacji, stara się zostawić w samochodzie, jak najwięcej śladów. Mowa m.in. o odciskach palców, czy włosach, pozwalających na zbadanie jej DNA.

@brennalina

Ladies amirite #lovebeingawoman #fyp

♬ these videos are adorable - 🪶starling

Jej nagranie cieszy się w sieci ogromną popularnością, o czym wymownie świadczy ilość wyświetleń. Nagranie obejrzało do tej pory ponad 27 mln osób. Pod postem nie brakuje pozytywnych komentarzy, w których internauci chwalą ten patent i zapewniają, że od tej pory będą go stosować.

A wy, co sądzicie o tym patencie? A może macie swój własny, który zwiększa wasze bezpieczeństwo?

To też może cię zainteresować: Beata Kozidrak zaliczyła potężną wpadkę podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów. Piosenkarka w Parku Śląskim zaskoczyła wizerunkiem. Co poszło nie tak

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agnieszka Dygant nie kryje radości. Wszystkim podzieliła się z fanami. Są już nawet pierwsze zdjęcia

O tym się mówi: Mieszkasz w bloku, musisz stosować się do obowiązujących w nim zasad. Co wolno, a czego nie wolno robić