W końcu, gdy dziecko pójdzie do szkoły, zamienią się w babcie. Dziecko mogłoby się wstydzić takich rodziców.

Ostatnio natknęłam się na taką ludzką opinię

Z jakiego powodu kobiety decydują się na poród po czterdziestce? Dlaczego podejmują tak zaskakującą dla wielu decyzję? Często te kobiety mają już dorosłe dzieci, które zrozumieją, że ich mama i tata są nadal blisko. Mogą stać się przedmiotem kpin wśród rówieśników. A dziecko nie będzie zabierane do szkoły przez matkę, ale przez babcię. Prędzej czy później dzieci zaczną się wstydzić takich matek.

Najbardziej zdumiewające jest to, że duża liczba ludzi tak myśli. Oto kolejny komentarz na ten temat.

"40+ to zły wiek na dziecko. Ja i mój mąż jesteśmy żywym przykładem takiego rodzicielstwa. Nasi rodzice zmarli wcześnie, zanim mogli zobaczyć swoje wnuki. Kiedy mój mąż przedstawił pracodawcy akt zgonu matki, początkowo myśleli, że to dokument dotyczący mojej babci. A jeśli nie chcesz, aby Twoje dzieci cierpiały, zastanów się dobrze przed podjęciem tak ważnej decyzji".

Dziwne jest słyszeć takie słowa od ludzi, którzy są szczęśliwie związani, wychowują dzieci i powodzi im się w życiu. Czy sądzili, że gdyby ich rodzice nie zdecydowali się na urodzenie późnego dziecka, nie cieszyliby się dziś życiem?

Wielu przeżyło to osobiście

W liceum zaprzyjaźniłam się z jednym z jedną z koleżanek z klasy, która przyszła do nas w ostatniej klasie. Mieliśmy z nią bardzo bliskie relacje. Urodziła się, gdy jej matka miała 37 lat, a jej młodszy brat urodził się, gdy ich mama była w wieku 41 lat. Ta kobieta stała się mamą dość późno, zwłaszcza w tamtych latach. Wtedy większość kobiet rodziła w wieku 20 lat.

Zawsze podziwiałam matkę mojej przyjaciółki. Była bardzo bystrą, przyjazną, pogodną i cierpliwą osobą.

Uwielbiała spędzać wolny czas ze swoimi dziećmi i ich przyjaciółmi, pozwalając nam na wszystko. W jej towarzystwie nigdy się nie nudziliśmy. Większość matek, narzekających na zmęczenie po pracy, była zajęta wyłącznie sobą. Całkowite przeciwieństwo, prawda?

Jak taka matka mogła wywołać poczucie wstydu? Wszystkim dzieciom śniło się, że ich matka, przynajmniej trochę, była jak ta kobieta. Dla nas, dzieci, nigdy nie wyglądała na starą. Nikt nie zwracał uwagi na jej wiek, budziła same pozytywne emocje.

W wieku dwudziestu lat wierzyłam też, że 40 lat dla kobiet to jedna noga w grobie ze starości. Dziś mam 40 lat i teraz rozumiem, jak głupie były moje myśli. Oczywiście powodem tego był zbyt młody wiek.

Kiedy kobieta decyduje się na poród, powinna zacząć, nie od wieku, ale od swoich możliwości. Dziecko to duża odpowiedzialność i dlatego przyszła mama powinna być na to przygotowana. Ci ludzie, którzy mówią negatywnie o takich kobietach, w ogóle nie rozumieją życia. Muszą najpierw sami dużo się nauczyć, zanim zaczną kogokolwiek pouczać i umoralniać.

Dzieci, które mają kochających i wyrozumiałych rodziców, którzy są w pełni zaopatrzeni we wszystko, nigdy nie będą się wstydziły.

O tym się mówi: Piotr Żyła zakończył wywiad w wyjątkowy sposób. Tylko on wymyślić coś takiego

Zerknij tutaj: Tak mieszkają Kajra i Słowamir. Wnętrza przyciągają wzrok