Piotr Żyła z pewnością może zaliczyć miniony weekend do udanych. Popularny "Wiewiór" w sobotnim konkursie w szwajcarskim Engelbergu stanął na najniższym stopniu podium. Niedzielne zmagania poszły mu nieco gorzej, ale 5 lokata nadal cieszy i jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni. Po sobotnim konkursie Żyła udzielił dziennikarzom wywiadu, który zakończył w zaskakujący sposób. Tylko on mógł zrobić coś takiego!

Piotr Żyła o sobotnich skokach

Piotr Żyła w rozmowie z Kacprem Merkiem z Eurosportu ocenił swój sobotni występ. Jego zdaniem jego występ był "z takiego lepszego repertuaru wyczarowany". Żyła podkreślił, że jest bardzo zadowolony z siebie i ze swojego występu. Przyznał też, że nie patrzył na to, co robią inni i jak długie były skoki innych zawodników. Koncentrował się tylko na sobie.

Piotr Żyła nie był jedynym Polakiem na podium. Lokatę wyżej uplasował się Dawid Kubacki, który po pierwszej serii był liderem. W drugiej musiał jednak uznać wyższość Słoweńca i ostatecznie zajął drugie miejsce. Piotr Żyła nie ukrywał, że cieszy się, że stanie obok reprezentacyjnego kolegi, choć żałował, że Kubacki nie wygrał.

Żyła przyznał, że fajnie byłoby, gdyby całe podium było Polskie, choć na to musimy jeszcze trochę poczekać. Nadzieje są, bo w sobotnim konkursie Kamil Stoch zajął ostatecznie 8. miejsce. "Kto wie, może w tym sezonie" - powiedział Żyła.

Tak zakończył się wywiad z Piotrem Żyłą

Kacprowi Merkowi udało się namówić Piotra Żyłę na nieco bardziej poważną niż zwykle odpowiedź na zadane pytanie. Dotyczyło ono lądowań, które w wydaniu Żyły są lepsze niż kiedykolwiek. "Wiewiór" przyznał, że trener położył duży nacisk na odpowiednie lądowanie, on sam dużo nad tym pracował, co dało efekt.

Na koniec wywiadu Piotr Żyła po prostu nie mógł powstrzymać radości i zakończył rozmowę żywiołowym okrzykiem. Prowadzący wywiad Merk skwitował ten wybuch radości śmiechem i słowami "Piotr Żyła niepodrabialny". Radość skoczka i cały wywiad znajdziecie tutaj.

Kacper Merk, Piotr Żyła/YouTube @Eurosport Polska
Kacper Merk, Piotr Żyła/YouTube @Eurosport Polska
Kacper Merk, Piotr Żyła/YouTube @Eurosport Polska

A wam, jak podobały się skoki Piotra Żyły?

To też może cię zainteresować: Propozycje znanej restauratorki na zbliżające się święta. Co poleca Magda Gessler

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Rodzina Wojtka Szczęsnego przygotowuje się do świąt. W sieci pojawiły się urocze fotki

O tymsię mówi: Mocne słowa Anny Wendzikowskiej na temat Edwarda Miszczaka. Co takiego powiedziała dziennikarka