W ten sposób para sygnalizuje otoczeniu swoje małżeństwo, a ta rzecz ma znaczną siłę. Jakie znaczenie mają obrączki ślubne?

Swoim postępowaniem dajesz przykład swoim dzieciom

Swoim własnym przykładem pokazujesz swoim potomkom wartość relacji rodzinnych. Obrączka ślubna to talizman chroniący przed zdradą, według wielu małżonków.

Ta rzecz na dłoni informuje wszystkich, że dana osoba jest w związku małżeńskim i symbolizować powinna wierność partnerowi.

Pierścionek zaręczynowy przypomina dzień, w którym para złożyła sobie obietnicę, że będą silną rodziną. Działa podobnie do znaczenia obrączki. Po założeniu jej, para zaczyna ponosić wzajemną odpowiedzialność.

Obrączka ma bardzo ważne znaczenie

Podczas spotkania ludzie zawsze zwracają uwagę na rękę i obecność na niej obrączki. Wielu z nas od razu zakłada, że ta osoba jest uczciwa, lojalna i odpowiedzialna. Obrączka ślubna to symbol szacunku, miłości i lojalności.

Ta rzecz jest nakładana na palec podczas ceremonii ślubnej. Jednak niektóre pary zdejmują ją po ślubie. Przyczyn może być wiele, być może ze względów praktycznych.

Tymczasem nie ma zasadniczych powodów, aby nie nosić atrybutu małżeństwa. Jeśli ktoś nosi i nie zdejmuje obrączki, ceni związek i udowadnia swoje uczucia przez całe życie. Przyczyny zdjęcia obrączki i nie noszenia jej mogą być bardzo prozaiczne.

Wiele par zmuszonych jest do zdjęcia obrączki, gdyż pożycie małżeńskie tak im służy, że przybierają na wadze, przez co obrączka robi się zbyt ciasna. Trzeba wówczas ją poszerzyć u jubilera lub wrócić do poprzedniej wagi.

Są też zawody, w których zabronione jest noszenie biżuterii ze względów bezpieczeństwa i higieny pracy. Są też i tacy, którzy zwykle noszą obrączkę, ale nie przeszkadza im to zdjąć ją, gdy mają zamiar dopuścić się zdrady. Wielu jednak zapomina, że przy regularnym noszeniu obrączki, pozostaje po niej widoczny na palcu ślad!

O tym pisaliśmy ostatnio: Z życia wzięte. Mój mąż uważa, że nic nie robię. Ciągle oglądam telewizję i nawet nie sprzątam. Po kilku dniach zmienił zdanie

Zerknij też tutaj: Barbara Kurdej-Szatan nie ma ostatnio najlepszej passy. Aktorka ma kolejne problemy. Co się stało