W końcu wróci do domu, wszystko będzie uprzątnięte i pomyśli, że to przecież tak jest zawsze, wtedy na pewno nie da wiary twoim opowieściom o tym, ile zrobiłaś i jak bardzo jesteś zmęczona. Trzeba było wierzyć jej słowom, a ja z niej żartowałam.

Czy mama przechodziła w domu to samo?

Mój mąż mówi mi, że wraca do domu później niż ja, jest bardziej zmęczony niż ja, a kiedy wraca do domu, ja siedzę przed telewizorem. Tylko niech mi powie, kto zrobił porządek, Kopciuszek może? Na moje obiekcje, że godzinami sprzątałam i męczyłam się jak pies, tylko się roześmiał i powiedział, że nie mamy co sprzątać w domu.

Ogłosiłam mu podówczas, że nie będę już sprzątała, jeśli uważa, że nie ma tu nic do roboty. Trzeciego dnia nie można było przejść do toalety. Sofa przypominała szafę w wersji mini. W zlewie nie było już miejsca na brudne naczynia, które już śmierdziały.

Tak mija kolejny tydzień. Możesz napisać swoje imię na podłodze palcem, tak stoi zadymiony. Mąż na razie milczy, ale po jego twarzy widać, że jest dosłownie zszokowany takim bałaganem. Jednakowoż zasady są ponad wszystko, powiedział przecież, że nic nie robię.

Przyszedł wieczorem i nie mógł się już powstrzymać. Podszedł do mnie cicho, jakby się bał, że rzucę się na niego jak pies z wyrzutami i dowodami. Ja milczałam, więc cicho powiedział: „Słuchaj, Ela, może razem posprzątamy?”

Po tym wiedział, że nie można rzucać brudnych skarpetek na kanapę, że można umyć za sobą talerz, że nie można palić w toalecie i rzucać niedopałkami na podłogę!

Co sądzicie o takiej metodzie dawania nauczki bałaganiarzom, którym wydaje się, że wszystko sprząta się samo?

Zerknij tutaj, aby nie przegapić tego, co ważne: Nikt nie dawał związkowi Bożeny i Mariusza Walterów szans. Byli małżeństwem przez 56 lat

Zobacz, o czym pisaliśmy ostatnimi czasy: Nie wszyscy seniorzy mają powody do narzekania. Kwoty niektórych emerytur robią wrażenie. Oto najwyższe emerytury w kraju

O tym się mówi: Odeszła jedna z najważniejszych postaci związanych ze stacją TVN. Żegnają go współpracownicy, bliscy i przyjaciele