Wchłonął elementy kultury hiszpańskiej, cygańskiej i mauretańskiej. Prawdziwe flamenco jest niemożliwe bez kapeluszy z szerokim rondem, sukienek w ogniste kwiaty i szkarłatnych róż we włosach tancerek.

Dwulatek wymiatał na parkiecie tanecznym. Z przytupem pokazał farrukę

źródło: YouTube/eltrece

Dziś można znaleźć wiele różnych stylów wykonywania tego niesamowitego tańca, a jednym z nich jest farruka.

Farruca to jeden z najnowszych stylów flamenco, który stał się popularny w pierwszej połowie XX wieku. Być może jest to jeden z mniej znanych stylów dla ogółu społeczeństwa.

Podobnie jak w przypadku niektórych aspektów tej sztuki, jej historia i pochodzenie nie są bardzo jasne, istnieje kilka nurtów dotyczących tego, jak powstała i skąd się wzięła.

To jest mały Juan. Zdecydował się zaprezentować styl farruka na pokazie talentów. La farruca to taniec wykonywany częściej przez mężczyzn niż przez kobiety, chociaż Tía Juana, La Faraona, María de Albaicín czy Rafaela la Tanguera były żeńską repliką tego stylu.

źródło: YouTube/eltrece

Profesjonalizm chłopca zrobił wrażenie na sędziach i innych tancerzach, a jego urok doprowadzał publiczność do szaleństwa.

Sami zobaczcie, jak swobodnie porusza się ten maluch!


źródło: YouTube/eltrece

Co sądzicie o małym tancerzu? Jak widać, ma ogromną szansę, by stać się jednym z ulubionych celebrytów, gdy dorośnie. Ma potencjał na przyszłego łamacza kobiecych serc?

To też może cię zainteresować: Astrologowie wytypowali trzy znaki zodiaku, którym grudzień przyniesie szczęście

Zerknij też tutaj, aby nic ważnego Ci nie umknęło: Agnieszka Kaczorowska zdecydowała się zrezygnować z ochrzczenia dzieci. Powód takiej decyzji był dla wielu sporym zaskoczeniem

O tym się mówi: Sebastian Karpiel-Bułecka zdobył się na szczere wyznanie. Przyznał, że mierzył się z poważną chorobą