Zapewne każdy z nas nie raz usłyszał, że nie powinno się spać naprzeciwko drzwi. Wielu z nas albo się w to nie zagłębiało, albo nie przywiązywało do tego większej wagi. Podpowiadamy, z jakiego powodu należy unikać spania naprzeciwko drzwi i jak właściwie zaaranżować przestrzeń sypialni.

Dlaczego nie należy spać naprzeciw drzwi

Słowiańskie wierzenia mówią, że nie należy spać ze stopami zwróconymi w stronę drzwi. Jest to ułożenie, które silnie związane jest ze śmiercią - właśnie w taki sposób wynosi się z domu ciało osoby zmarłej.

Wiele osób wierzy, że drzwi są swoistym energetycznym portalem, który łączy świat żywych ze światem zmarłych. Do połączenia tych dwóch rzeczywistości dochodzi nocą. Osoby, które śpią naprzeciw drzwi, wstają po nocy wyczerpani i często doświadczą koszmarów.

Łóżko w sypialni/YouTube @Gadamy TV
Łóżko w sypialni/YouTube @Gadamy TV
Łóżko w sypialni/YouTube @Gadamy TV

Jak ustawić łóżko?

Jeśli nie ustawiać łóżka naprzeciwko drzwi, rodzi się pytanie, gdzie powinno się ono znaleźć? Okazuje się, że mebel ten powinien znajdować się w odpowiednim ułożeniu nie tylko względem drzwi, ale także innych przedmiotów. I tak nie powinno ono stać naprzeciw lustra.

Lustro to kolejne źródło silnej energii, które może sprzyjać nocnym koszmarom. Słowianie przestrzegali również, aby nie spać z głową skierowaną w kierunku okna. Wierzono bowiem, że może przez nie zajrzeć do wnętrza domu zła siła. Co ciekaw, taka pozycja nie jest zalecana również w innych kręgach kulturowych.

Łóżko w sypialni/YouTube @Gadamy TV
Łóżko w sypialni/YouTube @Gadamy TV
Łóżko w sypialni/YouTube @Gadamy TV

Zasady Feng shui zalecają w sypialni stawiać na jak najłagodniejsze kształty, które sprzyjają przepływowi energii. Zgodnie z nimi, łóżko powinno mieć swobodny dostę z dwóch stron, co oznacza, że nie powinno się go przysuwać do ściany.

A wy, jak ustawiliście łóżko w swojej sypialni?

To też może cię zainteresować: Paulina Smaszcz została przesłuchana przez policję. Była żona Macieja Kurzajewskiego zradza szczegóły. W takiej odsłonie jej jeszcze nie wiedzieliśmy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czego unikać przy uprawie roślin doniczkowych. Wszyscy mają te błędy na koncie

O tym się mówi: Plotki o Katarzynie Kurzajewskiej i Macieju Kurzajewskim okazały się prawdą. Mało kto dawał temu wiarę. O co chodzi