Kilka miesięcy temu zabrałam mamę ze wsi. Ma teraz 70 lat, jej stan zdrowia nie jest zbyt dobry. Ostatnio stało się jasne, że po prostu nie jest w stanie żyć sama. Kiedy moja mama zamieszkała z nami, zaproponowałam jej, że sprzeda dom na wsi, ale matka kategorycznie odmówiła.

Co więcej, nie rozważała również opcji wynajmu. Zawsze rozumiałam, że życie z matką nie będzie dla nas łatwe. W końcu to osoba starsza, z własną dziwnością i niezrozumiałymi wymaganiami.

Chciałam pomóc matce, czym wpakowałam w kłopoty własną rodzinę

Tymczasem nam też nie jest łatwo. Mamy dwie córki, w tym trzyletnią, na którą będziemy łożyć jeszcze kilka lat. Mąż zrozumiał, że muszę przenieść mamę, żeby zamieszkała z nami. Jednocześnie stanowczo radził, aby namówić moją mamę na sprzedaż domu na wsi, a pieniądze wystarczyłyby nie tylko na spłatę naszego kredytu, ale także na zakup jednopokojowego mieszkania dla mamy obok nas.

Córki cieszyły się, że babcia się przeprowadziła, bo wcześniej miały osobne pokoje, teraz mogły dzielić jeden. Wraz z pojawieniem się w naszym domu mamy, na naszą rodzinę spadł kolejny ciężar - utrzymanie dodatkowej osoby. W końcu moja mama przyjechała tylko w swoich wiejskich ciuchach, więc trzeba było też odświeżyć garderobę.

Po przeprowadzce do nas mama nie porzuciła nawyków jedzenia kanapek z szynką i serem na śniadanie. Potem zaczęła używać moich perfum, które dostałam od męża na rocznicę. Oczywiście po miesiącu w butelce nie zostało nic. Ogólnie rzecz biorąc, milczę na temat kosztów i rachunków.

Co miesiąc patrzę na te liczby z przerażeniem, bo moja mama potrafi kąpać się godzinami, nie myśląc nawet, ile zapłacimy za prąd, gaz i wodę. Kiedyś powiedziałam mamie, że powinna krócej się kąpać. Jedyne, co zrobiła, to znienawidziła mnie. Powiedziała, że ​​wychowała niewdzięczną córkę, a na starość nie ma na kim polegać. I co mam teraz zrobić? Pozostaje tylko wytrwać.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ubrania będą pachnieć lepiej niż po użyciu płynu do płukania. Warto spróbować

O tym się mówi: Na jaw wyszły nieznane dotąd fakty o dawnej miłości księcia Harry'ego. W mediach znów zawrzało