Dlatego dodatek cukrowy jest dość popularny wśród doświadczonych hodowców kwiatów. Do jego przygotowania stosuje się roztwór glukozy lub zwykły cukier.

Cukrowa odżywka jest ratunkiem w wielu kłopotach z roślinkami

Glukoza normalizuje proces fotosyntezy, stymuluje wzrost i przedłuża kwitnienie roślin domowych. Podlewanie słodką wodą może przywrócić do życia opadające rośliny. Karmienie jest potrzebne, jeśli:

- liście stają się blade i małe;
- wzrost zatrzymał się;
- zapomnieliśmy podlać kwiaty i bardzo uschły;
- łodygi stają się cieńsze i rozciągnięte z powodu braku oświetlenia;
- pojawiło się dużo żółtych liści;
- roślina zrzuca liście;
- brak kwitnienia;
- kwiat stracił swój efekt dekoracyjny.

Wystarczą 2-3 karmienia, aby uporządkować osłabioną roślinę, która znajduje się w stanie „półtrwania”. Cukier kochają wszystkie rośliny, od kaktusów po palmy i fikusy.

Uwaga: sadzonki cierpiące na brak oświetlenia czasem nadają się również do podlewania słodką wodą. Warto najpierw przeanalizować potrzeby naszych roślin.

Aby podlać kwiaty, musisz zrobić roztwór z cukru lub glukozy

Ważne jest przestrzeganie proporcji:

- 1 łyżeczka cukru na 1 litr wody;
- 1 ml glukozy (10%) na 1 litr wody;
- 8 ml glukozy (5%) na 1 litr wody.

Przekroczenie dawki prowadzi do pogorszenia kondycji rośliny. Roztwór drożdżowo-cukrowy działa jeszcze lepiej. Drożdże są doskonałym stymulatorem wzrostu. Są używane przez ogrodników do karmienia słabych sadzonek i wzmacniania młodych roślin po przesadzeniu.

Dzięki życiowej aktywności drożdży następuje przyspieszone przetwarzanie, zawartych w glebie substancji organicznych. W rezultacie uwalniane są składniki odżywcze, które są łatwo wchłaniane przez sadzonki.

Zerknij tutaj, aby niczego nie przegapić: Maciej ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zdobył się na szczerość. Jego wyznanie rozsierdziło internautów. O co poszło

O tym pisaliśmy ostatnio: Edward Miszczak ma zostać dyrektorem programowym Polsatu. Już słychać o pierwszych zmianach