Chrzest święty, jak każdy sakrament, ma w sobie powagę i doniosłość. I choć wielu marzy o tym, żeby ta chwila była idealna, przy małych dzieciach nie zawsze da się uniknąć wpadek. Bywają chrzty, na których maluszki płaczą i nie dają się uspokoić, choć zdarzają się i takie ceremonie, w których bobas jest w stanie rozbawić wszystkich. Tak było i w tym przypadku. Wszystko uchwycono na nagraniu.

Niezwykłe zachowanie dziecka w trakcie chrztu

Na TikToku pojawiło się nagranie z chrztu małego dziecka. Widzimy na nim chrzcielnicę, obok której stoi duchowny oraz mężczyzna trzymający na rękach malucha. Duchowny polewa główkę dziecka wodą. Jednak to nie zachowanie księdza zainteresowało maluszka, ale znajdująca się w naczyniu woda.

Na wideo widać, jak w pewnym momencie dziecko zaczyna radośnie machać rączkami i rozchlapywać wodę z chrzcielnicy. Jego popisowi towarzyszy wybuch śmiechu zgromadzonych na ceremonii wiernych. Nawet ksiądz nie jest w stanie powstrzymać rozbawienia zachowaniem chrzczonego w kościele baptystów niemowlaka.

@heidihopland

when baptism is performed correctly #baptism #foryou #foryoupage

♬ original sound - Heidi Hopland

Internauci nie kryją zachwytu

Pod nagraniem pojawiła się masa komentarzy, w których internauci zachwycają się spontanicznym zachowaniem dziecka. Jedna z komentujących osób stwierdziło, że dziecko zdecydowało się ochrzcić wszystkich zebranych. "Ty będziesz baptystą, ty też będziesz baptystą, wy wszyscy będziecie baptystami" - napisała, dołączając do wpisu emotikonę wskazującą, że jest rozbawiona do łez.

Inni stwierdzili, że bobas sam postanowił się ochrzcić. "To pełen szacunku chrzest, w którym ponad kościelnymi formalnościami stoi komfort głównego bohatera, ochrzczonego" - zauważyła inna z komentujących osób.

Nagranie z chrztu/TikTok @heidihopland
Nagranie z chrztu/TikTok @heidihopland
Nagranie z chrztu/TikTok @heidihopland

A wam, jak podoba się nagranie?

To też może cię zainteresować: Joanna Kurska szczerze o konflikcie między Kurzajewskim a Smaszcz. Co dalej z karierą dziennikarza

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Edward Miszczak ma zostać dyrektorem programowym Polsatu. Już słychać o pierwszych zmianach

O tym się mówi: Niebawem rusza nabór wniosków. Można zyskać nawet 1500 złotych. Kto może ubiegać się o dodatek