Jak podaje portal "Daily Mail", sieć obiegło nagranie, na którym wielu oglądających dostrzega przechadzającego się wśród chmur Boga. Wideo zostało zrobione w czasie burzy nad miejscowością Tuscaloosa (Alabama USA) w 2019 roku. Na nagraniu słychać głos osoby filmującej, która mówi, że nie ma prądu i wieje potężny wiatr. W to, co dzieje się dalej, aż trudno uwierzyć. Zresztą, przekonajcie się sami.

Niezwykłe nagranie

W pewnym momencie, kamera zostaje skierowana na dziurę w chmurach. Filmujący burze w pewnym momencie mówi: "Spójrz na tę dziurę na niebie… oto, ten, który ma moc". Potem filmujący burzę stwierdza, że wszystko będzie dobrze, bo siła wyższa chroni miejscowość i jej mieszkńców.

Okazuje się, że filmujący burzę nie miał pojęcia, że kiedy wypowiadał te słowa, między chmurami stało się coś zaskakującego. Dopiero jego przyjaciel zwrócił uwagę, na niespodziewany ruch w chmurach i kształt, przypominający ludzkę sylwetkę.

Wiele osób nie ma wątpliwości, że autorowi nagrania udało się uchwycić Boga. Spore grono oglądających wideo niezależnie od siebie doszło do podobnego wniosku.

To tylko paraidolia?

Jak pisaliśmy, nie brakuje osób, które przekonane są, że faktycznie na filmie udało się uchwycić Boga. Pojawiają się jednak także głosy, które wykluczają taką możliwość i wskazują, że to tylko złudzenie i doszło tu do zjawiska pareidoli.

Zjawisko to polega na dostrzeganiu w przypadkowych rzeczach szczegółach, dobrze znanych nam kształtów. Jako przykład pareidoli może posłużyć dopatrywanie się demonicznych kształtów w dymie z płonących wież WTC po zamachach z 11 września 2001 roku.

Przykład pareidoli/vassula.pl
Przykład pareidoli/vassula.pl
Przykład pareidoli/vassula.pl

A wy, co sądzicie o nagraniu?

To też może cię zainteresować: Na jaw wyszły przyszłe emerytury Zenka Martyniuka i Sławomira Świerzyńskiego. Na jakie świadczenia mogą liczyć muzycy disco polo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pieniądze Polaków będą pod większą kontrolą. Skarbówka może otrzymać nowe narzędzie

O tym się mówi: Paulina Smaszcz zwróciła się z apelem do Katarzyny Cichopek. O co poprosiła obecną partnerkę byłego męża