Jak podaje portal "Interia", system ma monitorować nie tylko konta należące do Polaków, ale także ich skrytki bankowe. Rozpoczęły się prace nad projektem, który ma wprowadzić System Informacji Finansowej. To dawałoby służbą całkiem sporą wiedzę na temat kont Polaków. Poznajcie szczegóły planowanych zmian.

System Informacji Finansowej

System Informacji Finansowej ma być wypełnieniem unijnej dyrektywy, która mówi o wprowadzeniu scentralizowanych mechanizmów, które umożliwiałyby identyfikowanie wszystkich osób, które nie tylko posiadają rachunek bankowy, ale także depozytowe na obszarze kraju.

Do tego systemu miałyby dostęp różnego rodzaju służby, z prokuraturą, policją, sądem i skarbówką na czele. Politycy przekonują, że wprowadzenie tego rodzaju zmian ma na celu zapobieganie tak niebezpiecznym zjawiskom, jak pranie brudnych pieniędzy oraz dotowanie terroryzmu.

Projekt przygotował resort finansów. Doczekał się on akceptacji ze strony rządu i trafił do Sejmu, gdzie będzie teraz procedowany. Niewiadomo, kiedy projekt zostanie przeprowadzony przez obie izby Parlamentu.

Sejm/YouTube @Sejm RP
Sejm/YouTube @Sejm RP
Sejm/YouTube @Sejm RP

Skarbówka ma już dostęp do naszego konta

Warto przypomnieć, że z dniem 1 lipca bieżącego roku, zaczęły obowiązywać zmienione przepisy dotyczące Krajowej Administracji Krajowej. Dzięki nim, naczelnicy urzędów skarbowych mają dostęp do informacji o kontach bankowych podatników.

Informacje, do jakich ma dostęp fiskus to nie tylko informacji o posiadanych przez nas rachunkach bankowych, ale także o wpływających na nasze konto środkach, tytułu wpłat, z jakich są robione, a także ich nadawców.

Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360

Co sądzicie o planowanych zmianach?

To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz szczerze o swoim stanie zdrowia. Czy artystka ma poważne problemy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maciej Kurzajewski zdecydował się na zdecydowany krok wobec Pauliny Smaszcz. W sprawę zaangażuje się policja

O tym się mówi: Mama Tomasza Komendy przerwała milczenie. Zdradziła całą prawdę o tym, co ją spotkało