Jak przypomina portal "Pomponik", emerytury gwiazd to temat budzący wiele emocji. Gwiazdy skarżą się na głodowe emerytury. Czy tak samo będzie w przypadku świadczeń artystów nurtu disco polo? Na jaką emeryturę mogą liczyć Zenek Martyniuk i lider Bayer Full Sławomir Świerzyński?

Emerytury gwiazd

Emerytury gwiazd od dawna budzą wiele emocji. Wielu artystów narzeka na swoją sytuację materialną i podkreśla, że gdyby nadal nie pozostawali aktywni zawodowo, nie byliby w stanie związać końca z końcem.

Głównym powodem takiej sytuacji, jest fakt, że muzycy, aktorzy czy nawet prezenterzy, dość rzadko zatrudniani są na podstawie umowy o pracę, a ich składki emerytalne nie są odprowadzane regularnie.

I tak, Marek Piekarczyk przyznał, że z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że jeśli zdecydowałby się przejść na emeryturę teraz, to ZUS wypłacałby mu miesięcznie zaledwie 7,77 zł. Czy na wyższą emeryturę mogą liczyć gwiazdy disco polo?

Na jaką emeryturę mogą liczyć Zenek Martyniuk i Sławomir Swierzyński?

Zenek Martyniuk nazywany bywa królem disco polo. Muzyk nie narzeka na brak pracy, a co za tym idzie na zarobki. Pojawia się na wielu koncertach, a każdy z nich jest sowicie wynagradzany. 53-letni muzyk przyznaje, że nie wybiera się jeszcze na emeryturę, ale myśli o przyszłości, odkładając pieniądze na jesień życia.

Zenek Martyniuk. Źródło: youtube.com
Zenek Martyniuk. Źródło: youtube.com
Zenek Martyniuk. Źródło: youtube.com

Do ZUS wpłaca składkę sięgającą czterech tysięcy złotych, chcąc się w ten sposób zabezpieczyć na przyszłość. Z wyliczeń "Super Expressu wynika, że przy takich składkach, przyszłe świadczenie Martyniuka przekroczyć może 5 tys. zł.

Sytuacji emerytalnej Zenka, może pozazdrościć jego kolega z branży - Sławomir Świerzyński. Artysta przyznał, że "po 37 latach płacenia wymaganych stawek ZUS gwarantuje mu 386 zł emerytury". Warto przypomnieć, że choć świadczenie emerytalne Świerzyńskiego nie będzie wysokie, to nadal dysponuje on sporym majątkiem i raczej nie musi się martwić.

Sławomir Świerzyński/YouTube @Superstacja
Sławomir Świerzyński/YouTube @Superstacja
Sławomir Świerzyński/YouTube @Superstacja

Co sądzicie o wysokości emerytur gwiazd disco polo?

To też może cię zainteresować: Skandaliczny finał "The Voice of Poland". Oburzeni widzowie mówią o żenującej sytuacji. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Obcy ludzie powiedzieli mi, że chcą się wprowadzić do naszego mieszkania. "Znajdziesz dla siebie inne, stać cię na to"

O tym się mówi: Odeszła jedna z uczestniczek "Big Brothera". "Brałaś od życia jak najwięcej tu i teraz"