Ksiądz Sebastian Picur jest jednym z duchownych, który aktywnie korzysta z mediów społecznościowych i za ich pośrednictwem rozwiewa wątpliwości internautów. W jednym z ostatnich nagrań, duchowny odpowiadał na pytanie dotyczące sakramentu pokuty i komunii świętej. Poznajcie szczegóły!

Ksiądz Sebastian Picur rozwiewa wątpliwości

Na tiktokowym profilu duchownego pojawiło się pytanie dotyczące tego, czy można przystąpić do komunii, jeśli w czasie spowiedzi zapomniało się wymienić jakiegoś grzechu. Ksiądz podkreślił, że można przyjąć eucharystię. Zaznaczył również, że przy następnej spowiedzi należy wyspowiadać się z "zapomnianego grzechu".

Ksiądz Picur dodał również, że jeśli odczuwamy potrzebę sumienia, do spowiedzi z zapomnianym grzechem możemy przystąpić "jak najszybciej".

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @viktoria_an_38 #ksiadz #wiara #grzech #spowiedź #Komunia

♬ Overcome - Skott

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy

Jak zwykle, pod postem duchownego pojawiło się wiele komentarzy, w których obserwatorzy duchownego dzielili się swoimi przemyśleniami. Jeden z nich stwierdził, że do zapomnianych grzechów odnosi się "sentencja "więcej grzechów nie pamiętam za wszystkie grzechy bardzo żałuję" itd.".

Nie brakowało również głosów, że spowiedź jest wymysłem ludzi, a nie Boga. Jeden z internautów przyznał, że on woli "rozmawiać ze Stwórcą bez pośredników". Inna z internautek wspomniała, że przebywa w Niemczech, gdzie, jak mówi, nie ma spowiedzi. Zapytała więc: "czy normalnie biorąc udział w spow. powsz.jak Niemcy i mam grzechy odpuszczone?" (pisownia oryginalna). Na ten moment, ksiądz nie udzielił jej odpowiedzi.

Konfesjonał/YouTube @Krzysztof Augustyn
Konfesjonał/YouTube @Krzysztof Augustyn
Konfesjonał/YouTube @Krzysztof Augustyn

Spodziewaliście się takiej odpowiedzi?

To też może cię zainteresować: Lara Gessler podjęła decyzję w sprawie drugiego dziecka. Chodzi o chrzest

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przepowiednia przedstawiciela masonerii budzi ogromny niepokój. Widmo kolejnego światowego konfliktu rysuje się coraz wyraźniej

O tym się mówi: Maciej Kurzajewski zdecydował się na stanowczy krok wobec Pauliny Smaszcz w sprawę zaangażuje się policja