Zapewne znasz to uczucie, kiedy za moment wpadają goście, a Ty nie masz żadnych słodkości w domu? Spokojnie, z tym deserem już nigdy nie będzie to problem! Potrzebujesz tylko kilku składników, które zawsze masz w domu.

Poniższe ciasto wykonasz dosłownie w kilka minut, a dodatkowo nie potrzebuje ono pieczenia! Umieszczasz je w lodówce na około godzinę, a w tym czasie szykujesz się na bóstwo przed przybyciem gości! Koniecznie wypróbuj przepis, który podbije serca i podniebienia Twoich znajomych!

Ten deser podbije podniebienia Twoich gości!

Do przygotowania deseru będziemy potrzebować:

  • 20 g żelatyny + 70 g wody
  • 600 g kwaśnej śmietany (15%)
  • 10 g cukru waniliowego
  • 50-70 g cukru (do smaku, można użyć więcej)
  • 180 g płatków kukurydzianych bez cukru

Wykonanie jest banalnie proste!

Żelatynę zalewamy wodą, dokładnie mieszamy i pozostawiamy do momentu aż spęcznieje. Śmietanę mieszamy z cukrem waniliowym i zwykłym cukrem, a następnie dokładnie mieszamy. Dodajemy pokruszone płatki kukurydziane i całość ponownie mieszamy.

Żelatynę rozpuszczamy w kuchence mikrofalowej, a następnie wlewamy do przygotowanej masy i łączymy składniki. Masę przelewamy do formy i umieszczamy w lodówce na około godzinę. Po tym czasie wyjmujemy nasz deser, dekorujemy go i gotowe! Goście będą zachwyceni!

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: PORYWAJĄCE ZACHOWANIE IGI ŚWIĄTEK PODCZAS WTA FINALS. TENISISTKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA RYWALKĘ I ODNIOSŁA BŁYSKAWICZNE ZWYCIĘSTWO. AMERYKANKA ZDUMIONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJKI DO SPECJALISTÓW SPĘDZAJĄ POLAKOM SEN Z POWIEK. WIELE OSÓB NIE WIE, ILE CZEKA SIĘ NA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA. BYWA, ŻE TRZEBA SIĘ NACZEKAĆ