Wiadomo, że nie każdy makijaż pasuje nie tylko do danego typu skóry czy też konkretnej urody, ale i do wieku. Jak zatem dopasować kosmetyki w przypadku kobiet 50+, aby mogły poczuć się olśniewająco?

Pomocne makijażowe rady

Na samym początku warto jest odpowiednio nawilżyć skórę twarzy. Jeśli nie zadbamy o ten aspekt, to nałożony makijaż tylko uwidoczni nasze niedoskonałości i spowoduje, że zmarszczki staną się o wiele bardziej widoczne. Następnie nakładamy korektor, który powinien być dobrany tak, aby nie gromadził się w zmarszczkach i zagłębieniach.

Teraz czas na podkład. Nie może być on zbyt gęsty, bowiem postarzy skórę i da efekt maski. Powinnyśmy wybrać zatem produkt o lekkiej konsystencji, który dobrze rozprowadzi się na skórze i nada jej promienny wygląd. Warto zatem zainwestować w kremy BB. Pamiętajmy także o odpowiednim dopasowaniu podkładu do koloru naszej skóry, aby nie powodował on nieestetycznych odcięć na twarzy i szyi.

Stawiamy na matowe wykończenie

Kobiety 50+ nie powinny także zapominać o różu. Stawiamy jednak na pastelowe kolory, które nadadzą twarzy blasku. Starsze panie nie powinny używać eyelinera czy czarnej kredki do oczu. Jeśli koniecznie chcecie zrobić kreskę na powiece to użyjcie do tego koloru oliwkowego lub brązowego.

W przypadku doboru cieni wybieramy te, które nie posiadają brokatu, ani innych świecących elementów. Matowe cienie odświeżą twarz i nie będą podkreślać zmarszczek. Zasada ta sprawdzi się także w przypadku szminek. Stawiamy na matowe, stonowane kolory.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: PORYWAJĄCE ZACHOWANIE IGI ŚWIĄTEK PODCZAS WTA FINALS. TENISISTKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA RYWALKĘ I ODNIOSŁA BŁYSKAWICZNE ZWYCIĘSTWO. AMERYKANKA ZDUMIONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJKI DO SPECJALISTÓW SPĘDZAJĄ POLAKOM SEN Z POWIEK. WIELE OSÓB NIE WIE, ILE CZEKA SIĘ NA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA. BYWA, ŻE TRZEBA SIĘ NACZEKAĆ