Te zwierzęta zachwycają rozmiarami i usposobieniem. Są również niezwykle potulnymi stworzeniami i świetnymi zwierzętami domowymi.

Niesamowite króliki, które królują wśród przedstawicieli gatunku!

Rasa robocza, pierwotnie hodowana dla futra i mięsa we Flandrii w Belgii, olbrzym flamandzki ostatecznie stał się rasą wystawową ze względu na wysoki stosunek kości do mięsa. Uważany za jedną z najbardziej potulnych i tolerancyjnych ras królików, są wspaniałymi zwierzętami domowymi jeśli jest właściwie wychowany.

Według standardów rasy, prawidłowo rozwinięty olbrzym flamandzki ma dużą głowę, długie, sterczące uszy, długie i wytrzymałe ciało, a także dobrze zaokrąglony zad. Nic niezwykłego jest w tym, że największym królikiem na świecie jest królik olbrzymi flamandzki, który waży 22 kg i mierzy 1,3 m.

Znany jako „król królików”, flamandzki olbrzym ze względu na swój rozmiar wymaga znacznej przestrzeni życiowej w porównaniu z innymi rasami królików udomowionych. Flamandzki olbrzym jest bardzo starą rasą udomowionych królików, której początki sięgają XVI wieku. Uważa się, że pochodzi od wielu ras mięsnych i futerkowych, w tym Steenkonijn, czyli belgijskiego kamiennego królika.

We Flandrii belgijskiej wyhodowano tego wspaniałego, ogromnego królika - Flandersa lub Flamandzkiego Olbrzyma. Przynajmniej tam hodowano bardzo duże króliki w połowie XIX wieku, a stamtąd rozprzestrzeniły się na cały świat. Istnieją opowieści o holenderskich marynarzach, którzy w XVI-XVII wieku przywieźli do Europy duże króliki z Argentyny. To raczej fikcja, bo raczej nie mogły to być argentyńskie króliki patagońskie – dziki gatunek, o wadze dorosłego do 900 g.

Ludzie, którzy po raz pierwszy zobaczyli tę rasę, uważają, że jest to kierunek komercyjny. W rzeczywistości te króliki są komercyjnie całkowicie nieopłacalne, ponieważ zużywają zbyt dużo pokarmu na kilogram wzrostu i rosną bardzo wolno. Jednak króliczkom olbrzymim nigdy nie brakowało oddanych wielbicieli, a czułe króliczki olbrzymie zyskały na popularności z biegiem lat.

Zobacz, o czym jeszcz pisaliśmy w ostatnich dniach: Masz w domu stare klasery ze znaczkami z czasu PRL. Ich zawartość może być warta krocie

O tym się mówi: Proboszcz jednej z parafii w Polsce znalazł się w centrum skandalu obyczajowego. Czy duchowny rozbił małżeństwo