Jak wskazuje portal "O2", monety i kryształy z okresu PRL-u cieszą się ogromną popularnością, osiągając na aukcjach wysokie ceny. Okazuje się, że sporo możemy dostać również za znaczki z okresu Polski Ludowej mogą być warte krocie. Warto sprawdzić, czy nie mamy ich w domu. Sprawdźcie szczegóły!

Znaczki pocztowe warte fortunę

W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, wielu Polaków kolekcjonowało znaczki pocztowe. W wielu Polskich domach można było znaleźć klasery ze znaczkami. Z czasem filatelistyka straciła na popularności, choć i dziś nie brakuje pasjonatów zbierania znaczków. Kolekcjonerzy poszukują okazów z PRL-u i są w stanie zapłacić za nie naprawdę sporą sumę.

Na portalach aukcyjnych znajdziemy znaczki, które są warte krocie. "Zbiór rodzinny znaczków pocztowych Polska 1860 - 1952" wyceniony został na 36 tys. zł. Oczywiście znajdziemy także tańsze egzemplarze, które osiągają ceny liczone w tysiącach lub setkach złotych.

Znaczki/YouTube @Zakapior PRL
Znaczki/YouTube @Zakapior PRL
Znaczki/YouTube @Zakapior PRL

Te znaczki będą najcenniejsze

Najwięcej pieniędzy możemy otrzymać za znaczki z limitowanych edycji, wydawane w ograniczonym nakładzie. Najrzadsze egzemplarze osiągać będą najwyższe ceny, sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych.

Na kwotę, jaką filateliści będą w stanie zapłacić za dany egzemplarz, składa się nie tylko nakład danego znaczka, ale także stan, w jakim jest on zachowany. Najbardziej wartościowe będą te, zachowane w stanie idealnym.

Znaczki/YouTube @Zakapior PRL
Znaczki/YouTube @Zakapior PRL
Znaczki/YouTube @Zakapior PRL

Jeśli zbieraliście w młodości znaczki lub na waszych strychach zalegają klasery, warto uważnie się im przyjrzeć - być może znajdziemy tam poszukiwane przez kolekcjonerów znaczki.

Zbieraliście znaczki?

To też może cię zainteresować: Do niezwykłego porodu doszło w jednym z polskich szpitali. Przy narodzinach potrzebny było ponad 20 osobowy personel

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Zobaczyłam mojego męża w samochodzie w inną kobietę. Podeszłam, otworzyłam drzwi i zapytałam, kim jest

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia Majki Jeżowskiej. Fani piosenkarki wstrzymali oddech