W tym przewodniku dowiesz się, jak podlewać anturium; jego preferencje dotyczące światła, temperatury, wilgotności i wszelkiej dodatkowej opieki, której może potrzebować, aby pomóc mu rosnąć.
Czy wiesz, że kolorowe „kwiaty” anturium to tak naprawdę zmodyfikowane liście? Prawdziwe kwiaty rośliny wyrastają z centralnej struktury zwanej kwiatostanem.

Ważne informacje, aby twój kwiat był bujny i piękny

Pierwotnie występująca w Andach w Kolumbii i Ekwadorze, ta piękność cieszy się ciepłym miejscem w domu z odrobiną dodatkowej wilgoci. Twoje anturium preferuje jasne światło pośrednie. Bezpośrednie słońce może spalić liście. Im więcej światła otrzyma roślina, tym więcej kwiatów będzie produkować.

Podlewaj, gdy górne 50-75% gleby wyschnie. Podlewaj, aż płyn wypłynie przez otwór drenażowy na dnie garnka i wylej wodę, która nagromadziła się w spodku. Twoje anturium uwielbia wilgotne środowisko, więc nie krępuj się codziennie spryskiwać. Użyj tacy żwirowej lub nawilżacza w miesiącach zimowych, kiedy powietrze jest bardziej suche.

Twoje anturium preferuje temperatury między 65-80 stopni w ciągu dnia i nie niższe niż 60 stopni w nocy. Unikaj umieszczania roślin w pobliżu otworów wentylacyjnych i wentylatorów ogrzewania i klimatyzacji. Karmić raz w miesiącu w okresie wiosenno-letnim płynnym nawozem do roślin domowych.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez plant.rieth (@plant.rieth)

Anturium są toksyczne dla zwierząt domowych i ludzi. Zazwyczaj połknięcie powoduje podrażnienie jamy ustnej i skóry, ból brzucha i podrażnienie z możliwymi wymiotami.

O tym się mówi: Z życia wzięte. Potrącony przez samochód wilk dokonywał żywota w rowie. Ktoś jednak zaryzykował i podszedł do dzikiego zwierza. Co się stało potem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Woda zbierająca się na oknach w okresie jesienno-zimowym nie będzie już utrapieniem. Jak skutecznie pozbyć się tego problemu