Zaraz po tym, jak wilk został potrącony przez samochód, z trudem doczołgał się do najbliższego rowu. W wyniku uderzenia jego tylna łapa została unieruchomiona i nie pozostało mu nic innego jak czekać na śmierć głodową. Ale to nie był koniec, w jego stronę szedł mężczyzna.

Wszyscy mieli nadzieję, że dzikie zwierzę umrze w rowie. Rolnicy mieli dosyć wilczych ataków na ich zwierzęta

Najprawdopodobniej wilk bardzo się przestraszył, ponieważ nie mógł sobie nawet wyobrazić, że będą chcieli go uratować. W przeciwieństwie do innych przedstawicieli swojego gatunku, wilki arabskie żyją w małych stadach w Izraelu i Jemenie. Natura nie obdarzyła ich dużym ciałem i bardziej przypominają małe psy.

Z kolei są bardzo znienawidzone przez lokalnych rolników, ponieważ z powodu braku pożywienia w środowisku naturalnym bardzo często penetrują tereny rolne i żerują na żywym inwentarzu!

Nic dziwnego, że kiedy wilk wybiegł na wiejską drogę, każdy kierowca przymykał oko na potrącone zwierzę. Od rany wilk odczuwał niesamowity ból i z wielkim trudem dotarł na pobocze. W tym stanie mógł tylko czekać na śmierć.

Miał jednak szczęście, zauważył go inny kierowca, który nie mógł pozostać obojętny i zawiózł biedaka do weterynarza.

Tam lekarze nadali mu imię Oliel

źródło: YouTube/ANIMAL TIME

Na zdjęciu rentgenowskim wyraźnie widać było, że zwierzę ma złamaną tylną łapę. Zaraz po tym Oliel udał się na stół operacyjny, gdzie po znieczuleniu założono mu gips. To był dopiero początek jego drogi do wyzdrowienia.

Podczas rehabilitacji trafił do schroniska dla zwierząt. I zaledwie cztery miesiące później, kiedy jego łapa została całkowicie wyleczona, nadszedł czas, aby wypuścić go na wolność. Klatka z wilkiem została załadowana do samochodu, Oliel był bardzo przerażony, nie wiedział jeszcze, że wkrótce wróci na wolność.

Po przybyciu na miejsce pracownicy schroniska otworzyli klatkę i czekali na wyjście wilka. Z początku zwierzę z oporem zerknęło na otwartą przestrzeń, gdyż leczenie i rehabilitacja trwały bardzo długo. Jednak po chwili wybiegł z klatki.

źródło: YouTube/ANIMAL TIME

Biegał non stop, znów ciesząc się wolnością i zdrową łapą! Olielu, spędź resztę życia szczęśliwie! Personel kliniki zasługuje na szacunek! Każde zwierzę ma prawo do życia.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Woda zbierająca się na oknach w okresie jesienno-zimowym nie będzie już utrapieniem. Jak skutecznie pozbyć się tego problemu

O tym się mówi: Są oficjalne informacje po pilnym posiedzeniu BBN. Podjęto działania, by podwyższyć gotowość bojową