W okresie jesienno-zimowym często na naszych szybach pojawiają się kropelki wody. Wszystkiemu winna jest różnica temperatur we wnątrz naszych mieszkań i domów, a temperaturą na zewnątrz. Niestety pojawienie się tego zjawiska, może w końcu doprowadzić do rozwoju pleśni i grzyba, co nie będzie miało korzystnego wpływu na nasze zdrowie. Jak poradzić sobie z problemem wody na szybach?

Jak poradzić sobie z wilgocią na szybach w okresie jesienno-zimowym

Istnieje kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na uniknięcie gromadzenia się wilgoci na oknach. Jednym z nich jest regularne wietrzenie pomieszczeń, choć kiedy za oknem jest mróz, niewiele osób ma na wietrzenie ochotę. Warto zadbać o to, aby nasze okna miały funkcję rozszczelniania, bądź nawiewniki.

Warto też w czasie gotowania zawsze włączać okap, który pochłonie nadmiar pary wodnej, dzięki czemu unikniemy jej gromadzenia się na oknach. Można sobie poradzić z tym problemem w bardzo prosty sposób. Jaki? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

kondensat na szybach, screen YT
kondensat na szybach, screen YT
kondensat na szybach, screen YT

Nim nadejdą mrozy

Za nim temperatura za oknami spadnie poniżej zera, warto wykonać prosty zabieg. Do jego przeprowadzenia, będziemy potrzebowali alkoholu etylowego i gliceryny w ilości 150 ml na 15 ml. Połączonymi składnikami dokładnie nacieramy szyby naszych okien.

Kolejnym krokiem, jest dokładne przetarcie szyb za pomocą suchej, wełnianej ściereczki. Dzięki temu stworzymy na oknach specjalny filtr, który uniemożliwi gromadzenie się w tych miejscach kondensatu i pozwoli uniknąć poblemów z tym związanych.

Pozbywanie się kondesatu z okien/YouTube @WP
Pozbywanie się kondesatu z okien/YouTube @WP
Pozbywanie się kondesatu z okien/YouTube @WP

A wy, jakie macie sprawdzone patenty na gromadzącą się na szybach wodę?

To też może cię zainteresować: Młody ksiądz postanowił rozstać się z parafią. Wikary wyjawił wiernym powód decyzji podczas mszy. Wszyscy zaniemówili. W kościele stawiła się policja

Zobacz, o czym jeszcze pisalismy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski zdecydowali się na poważny krok. Na palcu aktorki pojawił się pierścionek

O tym się mówi: Są oficjalne informacje po pilnym posiedzeniu BBN. Podjęto działania, by podwyższyć gotowość bojową