Jak przypomina portal "Pomponik", Jerzy Połomski od półtora roku przebywał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Trafił tam po tym, jak jego pamięć zaczęła mocniej szwankować. Mógł tam liczyć na dobrą opiekę. Głos w sprawie artysty zabrał prezes placówki. Co powiedział?

Jerzy Połomski nie żyje

W poniedziałek media obiegła informacja o śmierci Jerzego Połomskiego. Artysta był jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, a jego przeboje nuciły kolejne pokolenia. Dla wielu piosenkarzy był mistrzem i wzorem do naśladowania, co wyrazili oddająć mu hołd w poruszających wpisach w mediach społecznościowych.

Do Domu Artystów Weteranó Scen Polskich Połomski trafił po tym, jak problemy ze zdrowiem, coraz mocniej dawały mu się we znaki i sprawiał, że potrzebował stałej opieki. Gwiazdor nigdy nie zdecydował się założyć rodziny, co pod koniec życia zmusiło go do korzystania z pomocy Skolimowa.

Jerzy Połomski/YouTube @Paula Rodak
Jerzy Połomski/YouTube @Paula Rodak
Jerzy Połomski/YouTube @Paula Rodak

Prezes placówki o Jerzym Połomskim

Dziennikarze "Pomponika" rozmawiali z prezesem skolimowskiej placówki, który przyznał, że Jerzy Połomski był kochany przez mieszkańców. Zjednywał sobie innych "pogodą, spokojem i życzliwością". Dyrektor dodał, że nigdy nie odmawiał występów w koncertach charytatywnych na rzecz placówki - oczywiście wtedy, gdy był jeszcze w stanie występować.

Dodał, że na przeprosiny zasługuje menadżerka Połomskiego - Violetta Lewandowska. Jego zdaniem, w prasie ukazało się wiele bardzo krzywdzących dla niej plotek. Dodał, że menagerka opiekowała się piosenkarzem do ostatnich chwil jego życia.

Jerzy Połomski/YouTube @Paula Rodak
Jerzy Połomski/YouTube @Paula Rodak
Jerzy Połomski/YouTube @Paula Rodak

Pan Krzysztof zaznaczył, że zgodnie z tradycją skolimowskiej placówki, pokój Jerzego Połomskiego przez jakiś czas zostanie pusty. Później, jeśli oczywiście fundusze na to pozwolą, zostanie tam przeprowadzony remont i zamieszka tu kolejny artysta.

Zaskoczyła was opinia dyrektora placówki?

To też może cię zainteresować: Tak wyglądały ostatnie miesiące i dni Jerzego Połomskiego. "Był zbyt słaby"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Woda zbierająca się na oknach w okresie jesienno-zimowym nie będzie już utrapieniem. Jak skutecznie pozbyć się tego problemu

O tym się mówi: Są oficjalne informacje po pilnym posiedzeniu BBN. Podjęto działania, by podwyższyć gotowość bojową