Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", mięso drobiowe cieszy się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów. Nic dziwnego, drób jest nie tylko lekkostrawny, ale także jest łatwy w przygotowaniu. Wiele osób, nie raz kupiło mięso z kurczaka nie pierwszej świeżości, co szczególnie często zdarza się, kiedy zaopatrujemy się w ten produkt w marketach. Na szczęście w prosty sposób można sprawdzić świeżość mięsa drobiowego. Jak to zrobić?

Jak rozpoznać mięso wątpliwej jakości?

Aby mieć pewność, co do tego, że mięso jest świeże i dobrej jakości, warto zaopatrywać się w nie w sprawdzonych sklepach mięsnych. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość i zmuszeni są do zaopatrywania się w mięso z supermarketów, które zapakowane jest szczelnie w plastikowe tacki.

Nie jest łatwo przetestować świeżość takich produktów, ale najważniejsze jest to, że nie jest to zadanie całkowicie niemożliwe. Na co należy zwrócić uwagę?

Mięso pakowane w plastikowe tacki/YouTube @Aktualności 360
Mięso pakowane w plastikowe tacki/YouTube @Aktualności 360
Mięso pakowane w plastikowe tacki/YouTube @Aktualności 360

Ćwiartki, udka, skrzydełka

Jeśli kupujemy pakowane ćwiartki, udka lub skrzydełka, warto dokładnie przyjżeć się skórce. Jedną z cech, która powinna nas zaniepokoić, jest luźno wisząca skóra, która nie świadczy najlepiej o jakości mięsa. Takiego lepiej unikać.

Ważny jest również kolor. Powinna być różowo-kremowa. Lampka ostrzegawcza powinna się nam zapalić w momencie, w którym dostrzeżemy na niej zielone lub brązowe plamy - takiego produktu z pewnością nie należy kupować.

Pierś z kurczaka

Jeśli kupujemy filet z piersi kurczaka, musimy pamiętać, że świeże mięso powinno być jędrne, a jego konsystencja zwarta. Jeśli mięso z kurczaka sprawia wrażenie rozmiękłego lub lepkiego, nie należy go kupować.

Nasz niepokój powinny wzbudzić rownież wszelkiego rodzaju mętne wydzieliny, wydobywające się z mięsa. Świadczą one o tym, że mięso jest zepsute i nie należy go spożywać.

Piersi z kurczaka/YouTube @Aktualności 360
Piersi z kurczaka/YouTube @Aktualności 360
Piersi z kurczaka/YouTube @Aktualności 360

A wy, jakie macie patenty na sprawdzenie świeżości kurczaka zapakowanego w plastikową tackę?

To też może cię zainteresować: Tak wyglądały ostatnie miesiące i dni Jerzego Połomskiego. "Był zbyt słaby"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Woda zbierająca się na oknach w okresie jesienno-zimowym nie będzie już utrapieniem. Jak skutecznie pozbyć się tego problemu

O tym się mówi: Są oficjalne informacje po pilnym posiedzeniu BBN. Podjęto działania, by podwyższyć gotowość bojową