Niestety, jeszcze do niedawna kobiety nie miały łatwego zadania. Ich pomysły i działania traktowane były z góry i to mężczyźni mieli pierwszeństwo w nauce, technologiach czy nawet w decydowaniu o losach świata. Teraz jednak dzięki działalności wielu odważnych kobiet, damy także doszły do głosu. Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile popularnych rzeczy wymyśliły właśnie kobiety.

Wiele wynalazków zawdzięczamy kobietom

Jak podaje portal Newsalbum, Marion Donovan wynalazła jednorazowe pieluchy. Jej motywacją był czas, jaki spędzała na pranie pieluch. Po swoim nowym wynalazku, opieka nad dzieckiem była o wiele łatwiejsza.

Zmywarka to także wynalazek, który zawdzięczamy kobiecie. Kiedy Josephine Haris Cochran nie mogła już znieść tego, jak długo jej służący zmywają naczynia, postanowiła wymyśleć właśnie zmywarkę. Pierwsze urządzenie powstało w 1886 roku.

Bezpieczniej i lepiej

Kobieta przyczyniła się także do poprawy bezpieczeństwa funkcjonariuszy policji czy też wojskowych. Dzięki odkryciu niesamowicie mocnego, a zarazem lekkiego materiału, Stephanie Kwolek przyczyniła się do wynalezienia kamizelki kuloodpornej.

Natomiast do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców przyczyniła się Anna Connelly. To ona wymyśliła bowiem ognisty most, który przeznaczony jest do ewakuacji mieszkańców domów wielorodzinnych, podczas wystąpienia pożaru.

Wycieraczki zawdzięczamy natomiast Mary Anderson. Kobieta wymyśliła ten niezastąpiony element aut w 1903 roku, a po raz pierwszy wycieraczki zamontowano w Cadillacu.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: PORYWAJĄCE ZACHOWANIE IGI ŚWIĄTEK PODCZAS WTA FINALS. TENISISTKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA RYWALKĘ I ODNIOSŁA BŁYSKAWICZNE ZWYCIĘSTWO. AMERYKANKA ZDUMIONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJKI DO SPECJALISTÓW SPĘDZAJĄ POLAKOM SEN Z POWIEK. WIELE OSÓB NIE WIE, ILE CZEKA SIĘ NA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA. BYWA, ŻE TRZEBA SIĘ NACZEKAĆ