Wiele gospodyń domowych ściśle przestrzega zasad opisanych w przepisach mamy, babci, czy zawartych w starych książkach kucharskich. Są jednak szybsze sposoby na zrobienie pysznego ciasta, które nawet nie wymaga długiego łączenia składników suchych z mokrymi!

Szybki sposób na pyszne ciasto z jabłkami. Zaskakujący proces robienia

To ciasto z jabłkami robi się niezwykle prosto, dlatego też będzie idealne dla początkujących pań domu oraz dla tych, które spodziewają się gości za dwie godziny, a w lodówce nie mają nic słodkiego!

Upewnij się, że ostygnie przed pierwszym cięciem. Czas przygotowania to tylko godzina twojej pracy oraz 20 minut bez twojego udziału!

Składniki:

*Masło
*75 g + do smarowania
*Mąka 1 szklanka
*Kasza manna 1 szklanka
*Cukier 1 szklanka
*Cukier waniliowy 1 łyżeczka
*Sól 1 szczypta
*Jabłka 4-5 sztuk
*Mielony cynamon ½ łyżeczki
*Sok cytrynowy 2 łyżki stołowe
*190 ml mleka.

Sposób przygotowania:

Rozgrzej piekarnik do 190°C. Nasmaruj naczynie do pieczenia masłem. Mąkę przesiać i połączyć z kaszą manną, cukrem zwykłym i waniliowym, solą. Jabłka obrać, zetrzeć na grubej tarce i wymieszać z cynamonem i sokiem z cytryny.

Zagotować mleko i dodać masło. Wlej jedną trzecią suchej mieszanki do formy, następnie równomiernie rozłóż połowę jabłek, powtórz warstwy.

Posyp ciasto pozostałą mieszanką mąki. Zrób kilka dziurek na cieście, zalej je gorącym mlekiem. Piecz 40-45 minut, aż się zarumienią.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte: Mężczyzna był po drugiej stronie. Podzielił się wspomnieniami z życia pozograbowego. Czego doświadczył po drugiej stronie

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek przerywa milczenia. Aktorka tak skomentowała zachowanie Pauliny Smaszcz