Znając dobrze specyfikę i wymagania każdego z zielonych podopiecznych, jesteśmy w stanie samodzielnie sporządzić odżywkę i nawóz dobrej jakości, który będzie w pełni naturalny. To zapewni zdrowe i bogate w składniki odżywcze owoce, jarzyny i warzywa, oraz bujne kwiatostany na klombach.

Ta mieszanka pozostawiona do wiosny dostarczy ci dobrej jakości naturalnego nawozu wiosną

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Zosia Kubowicz (@zosiak_foto)

Nic tak nie cieszy, jak fakt, że spod naszej opieki wyłaniają się prawdziwe cuda natury, które cieszą oko, zmysł powonienia, oraz kubki smakowe. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób w pełni wykorzystać prawa natury i jej dary, które każdego miesiąca niosą ze sobą kolejne korzyści dla tych, którzy ją obserwują i wsłuchują się w jej rytmy.

Masz w ogrodzie lub na działce mnóstwo liści i skoszonej trawy? Wykorzystaj to do zrobienia nawozu, który przyda ci się wczesną wiosną. Dowiedz się, których chwastów korzenie, świetnie posłużą ci jako silne lekarstwo i nie zapomnij o tym, że gdy jesienią zadbasz o wiele rzeczy, wiosną łatwiej ci będzie zacząć nowy sezon na działce lub w ogrodzie!

Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że jeśli dodasz trochę produktu do opadłych liści, otrzymasz przydatny nawóz. Na początek konieczne jest wypełnienie worków liśćmi i dodanie trawy z ogrodu. Zachowaj ostrożność podczas zbierania tej mieszanki liści, nie powinny być dotknięte różnymi chorobami i grzybami.

Następnie w 200-litrowym worku należy umieścić 4 łyżki mocznika i zalać wodą, aby rozpocząć proces gnicia. Kiedy połączysz wszystkie naturalne składniki, mocno zawiąż worki i zostaw je na zewnątrz. Pod koniec wiosny samodzielnie przygotowany nawóz będzie gotowy do użycia.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Urodziłam pierwszy raz w wieku 50 lat. Moje rówieśniczki mają już wnuki. To był prawdziwy cud

O tym się mówi: Dodaj do zupy pomidorowej ten jeden składnik. Efekt zaskoczy ciebie i twoich bliskich. Już zawsze będziesz sięgać po ten patent