Jak podaje portal "Radio Zet", zupa pomidorowa jest jednym z bardziej lubianych dań. Wielu ceni ją nie tylko za smak, ale także za prostotę przygotowania. Jeśli chcesz, żeby pomidorówka nabrała nowego wymiaru, dodaj do niej jeden dodatkowy składnik. Jaki?

Pomidorowa jakiej nie jadłeś

Wiele osób uwielbia zupę pomidorową, choć zdarzają się i tacy, którzy nie przepadają za jej kwaśnym smakiem. Dla tych drugich mamy niezwodny sposób na to, aby nie tylko sprawić, że pomidorówka będzie nieco słodsza i będzie smakowała niczym z najlepszej restauracji. Wystarczy dodać jeden składnik.

Jest nim ksylitol, czyli cukier z brzozy. Na litrowy garnek zupy wystarczy dodać 2 płaskie łyżki ksylitolu. Nie należy przesadzać z tym dodatkiem, by nie zniszczyć smaku dania.

Zupa pomidora/YouTube @KuchniaLidlapl
Zupa pomidora/YouTube @KuchniaLidlapl
Zupa pomidora/YouTube @KuchniaLidlapl

To świetne dodatki do zupy pomidorowej

Smak zupy pomidorowej pomogą wzbogacić także zioła i przyprawy. Z pomidorówką świetnie "dogadają się" oregano, bazylia, a także kolendra. Można wykorzystać je zarówno w wersji suszonej, jak i świeżej. Idealnym dodatkiem do zupy pomidorowej będzie świeżo posiekana natka pietruszki.

Dzięki oregano, nadamy zupie pomidorowej śródziemnomorskiego charakteru. Należy jednak dodawać zioło dość ostrożnie, bo jego nadmiar może sprawić, że zupa stanie się gorzka, z czego pewnością nie chcemy.

Bazylia/YouTube @infouprawa
Bazylia/YouTube @infouprawa
Bazylia/YouTube @infouprawa

Gotując pomidorówkę z bazylią, warto dodać świeże liście pod koniec gotowania zupy, tak, żeby nie straciły zbyt wiele ze swoich właściwości i smaku. Jednym z najbardziej problematycznych dodatków, może się okazać kolendra, której smak nie wszystkich przekonuje. Za nim ją dodamy, warto się upewnić, że domownikom będzie to zioło smakować.

A wy, jakie macie patenty na wyjątkową zupę pomidorową?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte: Nazwano ją najbardziej owłosioną dziewczynką na świecie. Dziś jej wygląd zaskakuje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksandra Kwaśniewska zdobyła się na szczere wyznanie. Jak wspomina okres prezydentury swojego taty

O tym się mówi: Paulina Smaszcz nie daje o sobie zapomnieć. Była żona Macieja Kurzajewskiego zamieściła w sieci pismo. Co się w nim znalazło