Jak przypomina portal "Jastrząb Post", Ola Kwaśniewska jest jedynym dzieckiem byłej pary prezeydenckiej - Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Kiedy jej ojciec sprawował urząd, ona była nastolatką, której przyszło się mierzyć z ciągłym zainteresowaniem mediów i szeroko rozumianej opinii publicznej. Jak tamten okres wspomina z perspektywy czasu?

Córka prezydenta

Aleksander Kwaśniewski dwukrotnie sprawował urząd prezydenta naszego kraju. Po raz pierwszy został wybrany w 1995 roku, wygrywając wybory z ówczesnym prezydentem Lechem Wałęsą. Po pięciu latach udało mu się wywalczyć reelekcję.

Kiedy obejmował urząd, jego jedyna córka miała 14 lat, a kiedy opuszczał Pałac Prezydencki była już młodą, 24-letnią kobietą. Jak przyznała, cały ten czas koncentrowała się głównie na nauce i swoich przyjaciołach, a "wątek pałacowy był gdzieś tam w tle i nie przywiązywała do tego za dużej wagi".

Aleksandra Kwaśniewska zdobyła się na szczere wyznanie

Jak przyznała, z tamtego okresu najbardziej pamięta presję, jaką nawet nieświadomie ona sama sobie narzucała. Podkreśliła, że przez cały czas starała się pilnować, aby nie zaliczyć wpadki, która mogłaby "przynieść wstyd jej rodzicom".

Od tej presji uwolniła się dopiero po latach. Była już wtedy dorosła, a jej rodzice nie zajmowali już żadnych eksponowanych stanowisk i nie pełnili żadnych funkcji publicznych. Ola Kwaśniewska przyznała, że w dalszym ciągu ludzie mieli wobec niej konkretne oczekiwania, ale ona sama wiedziała, że wcale nie musi ich spełniać.

Całej rozmowy z Olą Kwaśniewską możecie posłuchać poniżej.

Spodziewaliście się, że prezydentura ojca tak mocno wpłynęła na Olę Kwaśniewską?

To też może cię zainteresować: Paulina Smaszcz nie daje o sobie zapomnieć. Była żona Macieja Kurzajewskiego zamieściła w sieci pismo. Co się w nim znalazło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Syn chciał oddać matkę do domu opieki. Przed wyjściem zajrzał do szkatułki. To wpłynęło na dalsze wydarzenia

O tym się mówi: Karol Strasburger został ojcem w wieku 72 lat, jego żona miała 35. Teraz zradził całę prawdę o ich dziecku. O co poszło