Jak przypomina portal "Gazeta", pochodząca z Tajlandii Supatra Sasuphan okrzyknięta została najbardziej owłosioną dziewczynkę na świecie. Twarz dziewczynki pokrywało gęste owłosienie. Teraz Supatra ma 23. lata i w niczym nie przypomina dawnej siebie.

Najbardziej owłosiona dziewczynka na świecie

Choć każdy z nas jest niepowtarzalny i wyróżnia się czymś od innych, to zdarza się, że niektórzy wyróżniają się znacznie bardziej. Tak było między innymi w przypadku Supatry Sasuphan, której twarz pokrywały gęste włosy. Niestety bycie inną, wiązało się często z wytykaniem palcami i docinkami ze strony rówieśników.

W 2010 roku o Supatrze usłyszał cały świat. To właśnie wtedy została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Dziś Supatra nie przypomina już dawnej siebie. Wyszła za mąż, kiedy miała 17 lat. Dla miłości zdecydowała się usunąć porastające jej twarz włosy i dziś, jako szczęśliwa mężatka, wygląda zupełnie inaczej, niż wtedy, kiedy o jej historii usłyszał cały świat.

Niezwykle rzadki syndrom wilkołaka

Supatra jest jedną z osób, które dotknięte są syndromem wilkołaka. W medycynie określany jest on hipertrichozą lub zespołem Ambrasa. Pierwszy raz, schorzenie to zostało opisane w XVII wieku. W wyniku mutacji, osoba cierpiąca na tę przypadłość, mierzy się z nadmiernym owłosieniem w różnych partiach ciała, w tym także na twarzy.

Supatra mierzyła się z owłosieniem znajdującym się nietylko na jej twarzy, ale także na uszach, rękach, nogach i plecach. Niestety do tej pory nie znaleziono skutecznego leku, który pozwoliłby walczyć z tą chorobą. Osoby z tym schorzeniem mogą jednak korzystać z zabiegów usuwania owłosienia. Mogą golić się maszynką lub skorzystać z depilacji laserowej.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Nagranie bohaterskiego kota obiegło sieć. Czworonóg uchronił dziecko przed ogromnym niebezpieczeństwem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dwa znaki zodiaku będą miały szczęście do 13 listopada. O wszystkim zadecyduje szczęśliwa szansa

O tym się mówi: Karol Strasburger został ojcem w wieku 72 lat, jego żona miała 35. Teraz zradził całę prawdę o ich dziecku. O co poszło