Jak podaje portal "Styl", stylizacje dla pań po 50. roku życia nie muszą być wcale nudne. Wiele rodzimych gwiazd, które pół wiecze mają za sobą, udowadnia to swoimi strojami. Osiągnięcie tego wieku nie oznacza, że możemy przestać nosić to, co nam się podoba, czy to, co lubimy. Jeśli chcecie strojem odjąć sobie kilka lat, warto pamiętać o tych kilku prostych zasadach.

Dopasowane ciuchy wciąż dla ciebie

Wiele kobiet uważa, że im więcej mają lat, tym mniej wypada im ubierać dopasowane ciuchy. Nic bardziej mylnego. Zbyt duże swetry, koszulki lub sukienki, niestety sprawiają, że gubi się to, co w figurze najlepsze. Po 50. roku życia śmiało możesz ubierać dopasowane stroje, oczywiście, jeśli czujesz się w nich dobrze.

Wybieraj modele, w których czujesz się swobodnie. Tym bardziej, że dzięki różnym krojom możesz ukryć mankamenty swojej figury lub wyeksponować jej zalety. Przykładowo, jeśli twoje nogi są szczupłe, możesz śmiało zakładać obcisłe spodnie i spódnice. Jeśli do tego masz boczki, możesz je skorygować bluzkami, tunikami lub sukienkami w kształcie litery A.

Wzory i kolory są nadal dla ciebie!

Po 50. roku życia warto wybierać jasne kolory. Odejmują one optycznie dobrych kilka lat i sprawiają, że wyglądamy w nich promiennie. Oczywiście, nie trzeba rezygnować z ciemnych strojów, choć w ich przypadku warto postawić na silny kolorystyczny akcent, dla którego czernie i szarości będą tłem.

Kolorowe torby i buty są absolutnym hitem tego sezonu. Nie zaraknie modeli dla fanek obcasów, ani dla kobiet, które lepiej czują się w niższym obuwiu. Ważne, żeby ozdobione były klamrami lub łańcuszkami.

Makijaż też ma znaczenie

Aby odjąć sobie trochę lat, warto postawić także na odpowiedni makijaż. Czasem mniej, znaczy więcej. Wybierajmy lekkie kosmetyki, które sprawią, że nasza cera będzie prezentować się promiennie. Tu też wskazane jest stawianie na jasne kolory.

Jak sądzicie, czy wiek powinien mieć znaczenie przy wyborze stroju?

To też może cię zainteresować: Watykan opublikował najnowsze zdjęcia Benedykta XVI. Emerytowany papież nie przypomina na nich samego siebie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dodaj do zupy pomidorowej ten jeden składnik. Efekt zaskoczy ciebie i twoich bliskich. Już zawsze będziesz sięgać po ten patent

O tym się mówi: Z życia wzięte. Urodziłam pierwszy raz w wieku 50 lat. Moje rówieśniczki mają już wnuki. To był prawdziwy cud