Jak przypomina portal "Gazeta", choć emerytowany papież Benedykt XVI stara się trzymać w cieniu, od czasu do czasu w mediach społecznościowych pojawiają się jego zdjęcia. Najnowsze zdjęcie 95-letniego Benedykta zostały zrobione w czasie jego spaceru po Ogrodach Watykańskich. Dla wielu widok papieża emeryta może być sporym zaskoczniem, bo nie przypomina on dawnego siebie.

Najnowsze zdjęcia Benedykta XVI

Zdjęcia emerytowanego papieża Benedykta XVI wzbudzają w sieci ogromne poruszenie, głównie dlatego, że nie ukazują się szczególnie często. Od czasu abdykacji, Benedykt XVI nie udziela się publicznie szczególnie często. W ostatnim czasie w mediach społecznościowych nieco częściej pojawiają się zdjęcia byłego papieża.

Ostatnie, zostały opublikowane przez Watykańską Fundację Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. Zdjęcie wykonano w czasie popołudniowego spaceru emerytowanego Ojca Świętego po Ogrodach Watykańskich.

Post został udostępniony w środę 9 listopada, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy sama fotografia została zrobiona. W komentarzu znajdziemy tylko informację, że zdjęcie pochodzi z "ostatnich dni".

Zdjęcia nie pozostawiają najmniejszych złudzeń, że czas nie oszczędza Benedykta XVI. Duchowny cierpi na wiele chorób, które przykuły go do wózka inwalidzkiego. Emerytowany papież mocno też schudł. Nie ulega też wątpliwości, że wymaga stałej opieki i pomocy osób trzecich.

Papież brał udział w odsłonięciu obrazu rosyjskiej malarki

Wcześniej, w środę 3 listopada, ukazały się zdjęcia z uroczystości odsłonięcia portertu emerytowanego papieża. Obraz został wykonany przez rosyjską malarkę Natalię Tsarkovą. Dzieło mierzy 200 na 180 cm i przedstawia papieża Benedykta XVI z jego sekretarzem arcybiskupem Georgiem Gansweinem.

Na obrazie znajduje się również "cztery "Memores Domini", jego starszego brata Georga Ratzingera i siostrę Krystynę".

Co sądzicie o najnowszych zdjęciach papieża Benedykta XVI?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Szkolna sprzątaczka zwróciła się do stylistów o zmianę swojego życia. Efekty przerosły oczekiwania wszystkich

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: Zasiłek pogrzebowy może niebawem wzrosnąć. Jakie są na to szanse i ile wyniesie po zmianach

O tym się mówi: Warto dokładnie przeszukać piwnice i strychy. Za te rzeczy kolekcjonerzy są w stanie zapłacić krocie