Jak przypomina portal "O2", ksiądz Sebastian Picur cieszy się w sieci ogromną popularnością. Internauci chętnie korzystają z możliwości zadania duchownemu pytania, a on stara się rozwiać wszelkie wątpliwości wiernych. Jedno z ostatnich pytań dotyczyło sakramentu pokuty i pojednania. Mało kto wiedział, że tak też można!

Sakrament pokuty w domu?

Jeden z najnowszych postów księdza Picura, poświęcony był kwestii spowiedzi. Jeden z obserwujących duchownego internautów, zapytał, jaki jest stosunek Kościoła katolickiego do sakramentu pokuty i pojednania poza konfesjonałem i kościołem. Na odpowiedź księdza z TikToka nie trzeba było długo czekać.

Duchowny zapewnił, że istnieje możliwość odbycia spowiedzi w domu osoby przystępującej do sakramentu pokuty. Dodał, że odbywa się to najczęściej w przypadku, kiedy księża udają się do osób chorych. To jednak nie wszystko.

Ksiądz Sebastian Picur zaznaczył, że spowiedź możliwa jest w każdym miejscu, tym bardziej, "gdy jest pilna potrzeba sakramentu".

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @pozdrawiam735

♬ Remember - Acoustic / Sped Up (with David Guetta) - Becky Hill & Speed Radio

A co, jeśli nie mamy sznas na spowiedź u księdza?

Zdarza się, że nie ma możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i wyznania grzechów przed kapłanem. Kościół katolicki wskazuje, że możliwością uzyskania przebaczenia win, jest wzbudzenie w sobie żalu doskonałego. Musi on być przeżywany z miłości do Boga i wiążę się z chęcią przystąpienia do spowiedzi tak szybko, jak to będzie tylko możliwe.

"Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe" - wskazuje doktryna kościoła katolickiego.

Spowiedź/YouTube @Miroslaw Pudlo
Spowiedź/YouTube @Miroslaw Pudlo
Spowiedź/YouTube @Miroslaw Pudlo

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Światło dzienne ujrzały zarobki skoczków narciarskich. Ile zarabiają Stoch, Kubacki, Żyła i Małysz

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Paulina Smaszcz oskarża Kurzajewskiego i Cichopek. Czy jej dzieci nie mogą przychodzić do ojca, kiedy jest tam Cichopek

O tym się mówi: Do końca roku można skorzystać ze wsparcia w kwocie 250 zł. Kto może dostać pieniądze