Jak podaje portal "Pomponik", skoki narciarskie są jedną z najpopularniejszych dyscyplin zimowych w naszym kraju, która gromadzi przed telewizorami miliony Polaków. Dzięki swoim osiągnięciom, a także popularności sportu, skoczkowie narciarscy mogą liczyć na spore dochody. Ile zarabiają Stoch, Kubacki i Żyła? Jakie wynagrodzenie otrzymuje Adam Małysz?

Skoczkowie narciarscy mają się czym pochwalić

Odnoszący sukcesy skoczkowie narciarscy mogą liczyć na spore zarobki. Kwoty, jakie otrzymują uzależnione są zarówno od tego, jak często pojawią się na skoczni w trakcie sezonu i lokat zajętych w kwalifikacjach i konkursach, jak i od kontraktów reklamowych.

Na coraz wyższe zarobki może liczyć Dawid Kubacki, który w ubiegły weekend wygrał oba konkursy na skoczni w Wiśle. Tylko w tym czasie zarobił on około 30 tys. franków szwajcarskich, co w przeliczeniu na złotówki daje imponującą kwotę 140 tys. zł.

Kamil Stoch

Kamil Stoch od lat cieszy się ogromną popularnością wśród fanów. W ubiegłym sezonie skoczek z Zębu miał zarobić około 222 tys. zł, co i tak jest imponującym wynikiem biorąc pod uwagę, że nie był to szczególnie udany Puchar Świata dla Stocha. Sezon 2020/21 Stoch zakończył z sumą sięgającą niemal 600 tys. zł. W sezonie 2017/18 jego zarobki przekroczyły milion złotych!

W mediach społecznościowych nie brakuje postów sponsorowanych, w których Kamil Stoch współpracuje z wieloma markami, co także zapewnia mu stare źródło dochodu.

Piotr Żyła

Także Piotr Żyła nie ma powodów do narzekania, bo i jego zarobki nie należą do najgorszych. Dla przykładu zarobki "Wiewióra" w sezonie 2016/17 wynosiły 435 tys. zł. Wyższe były choćby w sezonie 2020/21, który przyniósł mu ok. 564 tys. zł.

Sumując ostatnie pięć sezonów skoczka otrzymamy imponującą kwotę sięgającą 2 milionów złotych. Jeszcze więcej zarobił Adam Małysz, który w okresie od 2001 do 2006 roku mógł wzbogacić się aż o 68 mln złotych.

Na was też kwoty te zrobiły wrażenie?

To też może cię zainteresować: Nowy tydzień będzie bardzo trudny dla trzech znaków zodiaku. Astrologowie opowiadali o tych, którzy powinni się bać

Zobacz, o czym jeszcze pislaiśmy w ostatnich dniach: Jeśli liście twoich roślin żółkną, warto coś zmienić. Te sposoby mogą ci pomóc

O tym się mówi: Z życia wzięte. Jeden los dla dwojga. 21-letnie dziewczyny zdradzają jak to być bliźniaczkami syjamskimi