Jak podaje portal "Pomponik", nie żyje Siergiej Kuzniecow, autor słynnego przeboju "Białyje Rozy". Odszedł w wieku 58. lat. Muzyk marł 7 listopada w Orenburgu.

Nie żyje Siergij Kuzniecow

Siergij Kuzniecow zmarł w poniedziałek 7 listopada w Orenburgu. Informację o śmierci muzyka podały między innymi telewizja w Orenburgu i portal gazeta.ru. Oficjalna przyczyna śmierci Kuzniecowa nie została podana do publicznej wiadomości, choć nieoficjalnie mówi się o ataku serca.

Muzyk od lat miał poważne problemy ze zdrowiem. W 2016 roku stwierdzono u niego marskość wątroby.

Warto wspomnieć, że pod koniec czerwca bieżącego roku na atak serca zmarł Jurij Szatunow, który był wokalistą zespołu Łaskawyj Maj.

Kim był Siergij Kuzniecow?

Siergiej Kuzniecow przyszedł na świat 7 stycznia 1964 roku w Miednogorsku. W wieku 12 lat doświadczył śmierci klinicznej, która była wynikiem wybuchu znalezionego przez niego detonatora. Niezbędne było preprowadzenie u niego kilku zabiegów. Przebywał w szpitalu przez 3 długie miesiące.

Po opuszczeniu placówki medycznej zainteresował się muzyką. Zaczął tworzyć własną muzykę, która inspirowana była twórczością jego ulubionego zespołu Moder Talking. Był on współzałożycielem wielu zespołów, w tym Łaskowyj Maj, który wylansował hit "Białyje Rozy", który z miejsca podbił serca słuchaczy.

Łaskowyj Maj z Jurijem Szatunowem i Siergiejem Kuzniecowem koncertwał w wielu krajach bloku wschodniego, a pod sceną gromadziły się tłumy. Lata 80. ubiegłego wieku przyniosły konflikt między Kuzniecowem a producentem Andrejem Razinem. Kwestią sporną okazały się prawa majątkowe do piosenek. Batalia trwała przez lata.

Później, Kuzniecow próbował swoch sił z innymi zespołami. Był założycielem grup: Mama, Czerniła dla piatogo kłassa, Stiekłowata, Czernilnoje niebo, Nowyje Formy i Raduga noczju.

Wy też należycie do grona wielbicili piosenki "Białyje Rozy"?

To też może cię zainteresować: Joan Collins zaskoczyła fanów spektakularną metamorfozą. Jak dziś wygląda Alexis z serialu "Dynastia"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowy tydzień będzie bardzo trudny dla trzech znaków zodiaku. Astrologowie opowiadali o tych, którzy powinni się bać

O tym się mówi: Kasia Cichopek rozwiewa wszystkie wątpliwości. Czy gwiazda jest w ciąży